Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Testovací jízdy Pyranha Burn 2010 s Casey Cunningh

25.6.2011 22:59:39     Autor: Casey Cunningham, Pyranha

Venku je 0°C, na zemi sníh, ledová voda teče rychlostí 15 kubíků a nám právě přišla přebudovaná verze Pyranha Burn 2010. Co dělat v takové situaci? Vyjet na vodu!

 

Casey má zkušenosti se starším modelem Burn a je tedy ideálním kandidátem na testovací jízdu s tímto novým modelem lodi. Byli jsme náležitě zvědaví, jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma modely. Zde je jeho názor:

 

 

Výhody:

- Nový model má více zvednutu příď a záď. Řeky (Pine Creek a The Numbers) s nízkou hladinou vody a s kusy ledu byly ideálním místem, kde si vyzkoušet, jak rychle se umí loď otáčet. A otáčela se opravdu dobře (slovy pana Cyseyho „je supermanévrovatelná!“). Model 2010 si skvěle poradí v úzkém prostoru. Miniaturní vracáky jsou Vašim přítelem.

 

- Hrany jsou trochu jemnější, ale stále tam jsou. Nejsou tak ostré jako u minulé verze, ale když se nebudete hlídat, tak se Vám připomenou. Je to precizní creekovka na malé říčky, která Vás dostane tam, kam budete chtít. Ovšem udělá svoji práci, i když budete pádlovat po větších řekách. Snadno s ní můžete surfovat nebo se nechat unášet po proudu na vlnách.

 

- Více objemu na zádi zlepšuje stabilitu, zabraňuje převrácení dokonce ještě lépe než doposud a dodá jistotu Vaší plavbě. Logo vypadá úžasně!

 

- Z nově tvarované přídě stéká voda lépe než u starší verze. Protože je příď více střechovitě zkosená, voda stéká dolů snadněji a rychleji a díky tomu se lez rychleji vynořit.

 

- Tento rok je lepší výbava. Model 2010 má sice stále výbavu Connect 30, ale jsou zde velcro boční opěrky s pěnovými vložkami místo starého systému, ve kterém se používaly šrouby. Můžete si nastavit celou loď a  skočit do řeky za méně než 15 minut.

Nevýhody:

- Přidaný rocker – prohnutí dna činí model 2010 o trochu pomalejší, což ovšem není zase tak markantní. Loď je schopna generovat dostatečně velkou rychlost a k tomu je stále „supermanévrovatelná“. Pokud byste chtěli opravdu rychlou loď, doporučuji Karnali. Má stejnou výbavu a přitom je to jeden z nejrychlejších kajaků na divokou vodu. Pokud se koukáte po vracácích, budete tam v milisekundě.

- Pokud máte úzký pas, budete potřebovat více pěny do bočních opěrek nebo improvizujte s pěnou. Casey potřeboval přeinstalovat opěrky z jedné jeho vlastní lodi na model 2010.

- Burn nedovolí mnoho chyb. Pokud jste úplný začátečník a chcete loď, na které by se dalo snadno naučit pádlovat, doporučuji Karnali. Je to loď se stabilním trupem a není příliš vratká. Dovolí Vám udělat více chyb bez převrácení.

Mrazivě chladný den na řece je pořád lepší než sedět v kanceláři.

Verdikt:

Nový model Pyranha Burn 2010 je vylepšenou verzí výjimečné a schopné lodi. Mnoho kajakářů bylo se starým modelem velice spokojeno. Pyranha vybrousila tento starší model úpravou několika parametrů (např. zjemnění hran, prohnutí) tak, aby nový model byl více manévrovatelnější a stabilnější, zkrátka více „user friendly“ (uživatelsky přátelský). Výbava (upevnění v lodi) je velice pohodlná a podpůrná, stejně jako je snadnější pro nastavení a upevnění. Pokud jste fanouškem creekovky s hravým plochým dnem (planing hull creek boats), tento model si rozhodně nenechte ujít!


 

Zdroj: www.pyranha.com/kayaks.php?kayak=Burn

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru