Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Rock Star

8.6.2011 2:12:08     Autor: Štěpán Vohradský


Rock Star je nová freestylová mašina od Jackson Kayak pro rok 2011. Měl jsem možnost tuto loď testovat asi 14 dní jak na válci (Kadaň), tak na vlnce v Troji. Testoval jsem velikost střední tedy M a pro přesnost údajů vážím cca 73 kg. Tady jsou moje poznatky o tomhle freestylovém speciálu.Na první dojem a nakonec i druhý je loď hodně široká a oproti minulému modelu (All Star 2010) přibrala asi 10 litrů na výtlaku, což se projevilo právě v šířce.

Celá loď je poměrně krátká. Nejvíc asi překvapí krátká záď, ale tu je třeba hodně pochválit. I přes svou délku je perfektně stabilní v cartwheelech, tricky woo a podobných vertikálních figurách. A dobře funguje i při vlnových tricích po zadu, kde se záď téměř vůbec nekouše. To je oproti předchozímu modelu příjemné plus.

Na vlně k tomuto modelu nemám žádné výhrady. Rock Star má hodně, hodně rychlé dno. Dokonce i na tak malé vlnce, jaká je v Troji se dá při trikách jako je air screw dostat celkem v pohodě do vzduchu. Má ostrý hrany, takže velice dobře carvuje i spinuje. Na vlně nebudete mít problém s žádným trikem.

Ve válci jsem se s Rock Starem trochu nadřel. Přikládám to částečně svojí váze, ale také šířce lodě. V cartwheelech jim podobným se chová skvěle. Loopuje hodně vysoko, díky velkému výtlaku na špici a loopy se přes krátkou záď dotahují velice snadno. Při Mc Nasty jsem měl trochu problém se zanořením špice, obdobně i při Phonicsech.  Pokud, ale loď dobře posadíte, vyšroubuje vás na konečný loop pěkně vysoko.

Sezení a vybavení lodě je standardní pro Jackson Kayak. Je komfortní jednoduché a dobře řešené, takže po drobných úpravách držíte v lodi jak přibití. Nafukovací opěrky na nohy jsou velice pohodlné.


Závěrem bych tuto loď doporučil všem, kteří míří s freestylem trochu výš a zároveň už mají něco odježděno. Emkovou, tedy střední velikost bych směřoval jezdcům, kteří mají minimálně 75 kg, ale řekl bych, že ideální váha je někde kolem 80 kg. Pokud si budete chtít zařádit na vlně, tak budete zaručeně spokojení a ve válci si zalítáte slušně vysoko, ale chce to precizní nasazování na triky. Rock Starovi bych vytknul hlavně jeho šířku, protože se někdy chová trochu nemotorně.

 

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru