Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Riot Sniper 65

28.2.2007 15:27:52     Autor: Ota

Je tomu už více než 3 roky, co v nabídce kajaků od firmy Riot najdeme creekový speciál Sniper 65.

 

 Velmi krátký ( 213cm ), ale dosti objemný kajak (246l ) je vhodný spíše na méně vodnaté řeky s velkým spádem. Perfektní točivost, dostatečná rychlost, kvalitní sezení, bezproblémové eskymování a výborné dno – to vše zaručuje dobrou předvídatelnost a perfektní požitek z jízdy. Loď velmi dobře boofoje, rychle se vynořuje. Jediným hendicapem tohoto kajaku může být dojem, že loď není dostatečně rychlá. Tento pocit pravděpodobně získáte při přesednutí z jiné ( delší ) creekovky nebo většího turistického kajaku. Určitě je to pravda, kajak není rychlý jako 250cm dlouhá creekovka, ale to při charakteru toku, na kterou je loď designovaná, není vůbec záporná vlastnost. I když je bezpochyby rychlejší loď lepší, využijete těchto výhod spíše na “velké vodě” jako určitý pocit jistoty. Krátká creekovka Vám pocit jistoty zase dodává svou perfektní točivostí, které využijete na zablokovaných řekách a potocích daleko více než rychlost.

Vše má svoje pro a proti. Pokud jste zvyklí na playboat, popř. vybíráte kvalitní a dobře ovladatelnou creekovku, tak bych Vám Snipera rozhodně doporučil. Na Korsiku a mnoho řek a potoků v Rakousku, Itálii, Švýcarku, Francii je to loď takřka dokonalá. Pokud však milujete Norsko tj. velké a vodnaté řeky, rozhodně sáhněte po něčem delším. Zde by se Vám menší délka a nižší rychlost mohla stát osudná. Pokud máte rádi skoky a vodopády, určitě si toho na Sniperu ještě hodně užijete. V této zábavné disciplíně nemám ke Sniperu žádné výhrady. Perfektně a hlavně velmi snadno boofuje. Jen po dopadu je potřeba být ve střehu a hned se tlačit ven z válce, aby si Vás díky menší délce a trošku nižší rychlosti nějaký válec pěkně nevychutnal.

 Za tři roky, co jsem na Sniperu jezdil můžu říct, že na Korsiku, Piemont, Tessin není moc lepších kajaků. Snipera sem měl třikrát i v Norsku, kde už to taková balada nebyla. Pokud jedete na Sniperu nějakou vodnatější řeku, je lepší se vyhýbat všem válcům a volit spíše dámskou cestu, jinak se z Vás stane doslova a do písmene Roboboater. Nadruhou stranu také velkou roli hraje váha kajakáře. Pokud máte do 85 kilo, můžete být v klidu skoro všude. Pokud však máte přes 90kilo, tak už bych vám tuto perfektní creekovku moc nedoporučoval.

 Mohl bych Vám dlouho jmenovat kladné vlastnosti této creekovky, toho špatného je podstatně méně. Přesné technické parametry najdete na

www.riotkayaks.com. Pokud se však chcete dozvědět více z názorů jiných pádlerů, zkuste navštívit www.playak.com . Tam se toho také hodně dozvíte.

 Doufám, že jste si udělali o Sniperu dobrou představu a že jej někdy v budoucnu určitě vyzkoušíte. Pokud se rádi díváte na vodácké videa, můžu Vám doporučit lahůdku jménem END GAME, na které najdete spoustu záběru Snipera v akci.

Ahoj Ota

 

 

 

 

 

 

 

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru