Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Riot Magnum

6.3.2007 15:47:40     Autor: Rapid magazine review - přeložil Ota

RIOT MAGNUM 72 – Rapid magazine review

 

Magnum je zřetelně odlišné od Snipera svojí horní hranou a přesným zakončením. Ostatní Rioťácké creekovky jsou od něj naprosto odlišné. Magnum je hladší a lehčí, je designováno spíše pro vyhýbaní než skákání přes kameny. Jestliže máte rádi preciznost a citlivost, pak Magnum musíte mít. Bude to Vaše zbraň.

Štíhlý tvar, patřičná délka a celková velmi nízká váha Vám dodá pocit, že není rychlejší lodi v této kategorii. Největší rozdíl poznáte při jízdě vpřed, kdy je Magnum zcela rozdílné od svojí konkurence, zvláště při projíždění válce. Úzká příď Vás vytáhne rychleji na hladinu než kdyby jste jeli na jiné creekovce. Magnum má přesnou hranu, která udrží rychlost při průjezdu válcem, který by Vás normálně zastavil nebo podržel.

Tyto tvrdé hrany dovolují velmi jemné a přesné pohyby. Magnum spíše pádluje jako playboat. Citlivé hrany Magnumu se chovají, jak kdyby jste jeli na playboatu. Tímto je loď velmi snadná na ovládání a hodí se nejen pro pokročilé kajakáře, kteří na creekovce ještě nejezdili. Tato vlastnost byla nejlépe ohodnocena v celkovém skóre.

Otáčivé stehenní opěrky byly testovány v našem testu v roce 2005. Test zjistil, že opěrky mají nějaké vady a mohou prasknout. V roce 2006 provedla firma Riot inovaci těchto stehenních opěrek. Současné sezení je již velmi kvalitní.

Zádová opěrka může být snížena nebo zvýšena, aby byla lépe přizpůsobena Vašim zádům.

Sedačka se snadno posunuje k přídi a zádi, což je velmi důležité při expediční pádlování, aby jste mohli naložit věci za opěrku do zádi. Magnum je nejvyužitelnější a nejvhodnější na technických potocích.

Celkové ohodnocení: 9,1

  • ovladatelnost…… 9,3
  • stabilita………….8,4
  • zrychlení……….. 9,3
  • boofování………. 9,2
  • vynořování………8,2
  • držení směru…….10

 

Testovacími jezdci Rapid magazine:

Steve Arns

Gilles Durepos

Brendan Ginter

Robin Middleton

Andrew Moebus

Adin Richardson

Mike Shook

 

Recenze byla převzata z Rapid magazine,

Ota

 

 

 

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru