Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Report na nový AllStar 2007

14.9.2007 13:55:39     Autor: Honza BUBU Bubník

All Star report

Před posuzováním vylepšené Jacksonovy rodeovky All Star, považuji za nutné uvést, že na prvním modelu All Staru jezdím třetím rokem, proto bude srovnání pouze v rozsahu Jackson Kayaks.

 Nová řada kajaků se vyznačuje množstvím na první pohled patrných detailů: šířky, délky, výtlaku, rozmístění hran pro odvod a proudění vody i celkovým face-liftem. Samozřejmostí je ale zachování původních základních tvarů, takže paddler, který nějakou dobu na EJových lodích jezdí, rozhodně zklamán nebude.

Velkou výhodou je i použití odlišného materiálu, který je nejen že lehčí, ale i při proražení lodi umožňuje snadné zavaření.

Další velké překvapení na kajakáře čeká při jízdě samotné. Vylepšené prodloužené hrany o sobě dávají vědět hned při prvním kontaktu s vlnou. Loď dokonale surfuje díky protaženějšímu dnu a umožňuje tak kontrolovat všechny prováděné triky. Její ovladatelnost při carvingu pomocí náklonů je až neuvěřitelná, v tomto bodě se chová srovnatelně jako Crazy od Daggeru, nebo surfařské speciály od Necky kayaks.

 Asi nejlepší ?vychytanou mouchou? je potom úprava dna zádi, díky které jsou triky, které se začínají z back surfu, o 70% jednodušší a o 100% efektivnější. Jelikož jsou nabízené modely o několik cm delší, než ty původní, je i sezení v cockpitu mnohem pohodlnější. I železné úchyty pro navazování lodi prodělaly změnu ? zadní byl nahrazen textilní páskou, která se již při airových moovech nezařezává jezdci do páteře. Sedačka a systém vyfukovacích polštářů jsou beze změny. Nejdůležitější ale bude, aby si každý zmíněné lodě odzkoušel a až najde ?tu pravou? pro svojí váhu a velikost, tak se jistě s All Star reportem ztotožní. Nový All Star mne velice mile překvapil, především ohromným množstvím nových detailů, odstraněním starých chyb a zachováním původního tvaru, na který jsem už zvyklý. Bohužel jsem neměl možnost posoudit menší velikost ? Star ? a to ani ve válci, ale nepochybuji, že i zde půjde o výjimečnou loď, která svému majiteli opakovaně zaručí neopakovatelné zážitky na voděJ

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru