Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Recenze Pyranha Nano - Korsika 2013

24.10.2013 14:59:13     Autor: Jirka Šťastný

Měl jsem to potěšení si na něm pořádně zajezdit a užít si ho. Zážitek to byl tak intenzivní, že se o něj musím s Vámi podělit v této mini recenzi.

Moje míry: 190 cm, 85 kg
Nano M – Korsika, řeka Melaja
Nano L – Šumava a Karlovarské řeky

Nejprve jsem měl možnost zkoušet menší ze dvou velikostí Nana.Řeka, kterou jsme jeli, mi připomínala Čerťáky, ale ne údolím jak jsme zvyklí, ale jako by říčka tekla ze strany Čertovou stěnou dolů do údolí. Jen pár metrů před námi byly vidět vrcholky stromů.Jeli jsme od silnice na soutok s Tartagine a pak dále po Tartagine. Obtížnost tak WW 6 – 5, Tartagine 4,3,2.

První dojem. Obratná lodička s velkým zrychlením a perfektním boofováním. Na moji postavu trochu malý vnitřní prostor. Musím se přiznat, že jsem byl rád, že jsem testoval Nano. Myslím, že bez něj bych se hodně otloukl a nebyl by to takový zážitek. Po každém skoku jsem byl hned na hladině a mohl řešit nájezd do dalšího skoku a ne jak vyjet z válce. Obratnost lodi byla taková, že stačilo jen pomyslet, kam otočit, a bylo to, a díky velkému zrychlení z nuly jsem se dostal vždy tam, kam jsem potřeboval.

Občasný náraz na kámen lodička snášela také přívětivě a bez toho, že bych se někde sekal, nebo musel jít loktem proti skále. Díky vyladěné hraně na dně a menší délce lodi se mi dařilo zastavovat i v mikrovracácích a to naprosto bez práce. Kontakt s lodí jsem měl naprosto perfektní díky vyladěnému sezení Pyranha Connect. Nohy mě teda bolely, chtělo to větší velikost. Ale při jízdě mi nic nechybělo, takže kdybych vyhodil z lodi zrcadlo, tak by mi asi M-ko stačilo.Na druhé testování jsem si ale vzal L-ko a musím říct, na postavu mi to sedlo jako kabát šitý na míru. Díky většímu objemu na mě moc necákalo a to mi bylo ve velké zimě, co kolem panovala, docela příjemné. I tato velikost byla obratná a s velkým zrychlením. Nejprve jsme jeli Vydru. Na Nanu to bylo příjemné pohoupání. Loď byla opravdu strašně hodná. Vůbec nic mě nerozhazovalo. Jela v klidu a v pohodě. Jízda na Nanu je bez práce. Hrana na dně funguje. Pak jsme jeli ještě lehčí řeky a taky to bylo v pohodě. Žádný tupý sud, na kterém bych se nudil a jel rovně přes všechno. Bylo dost málo vody a tak se hodně kličkovalo a to bylo super. Na Ohři se poprvé projevila nižší maximální rychlost, ale žádného sprintera jsem v Nanu nečekal. Zrychlení má velké, maximální rychlost asi jako playboaty v jeho délce. Ono vůbec ježdění na Nanu je bližší jízdě na playboatu, než na creekovce, byť creekovkou je.  Ta lehkost zatáčení, parkování ve vracáku, surfing, zrychlení.. to je playboat, ale velký objem, stabilita a odolnost to dělá z Nana odolnou obratnou sportovní malou creekovku.Výhody: obratnost, zrychlení, perfektní sezení, odolnost proti poškození, stabilita, boofování, vyvážený objem.

Nevýhody: vyšší hmotnost (u testovaného kusu), menší vnitřní prostor, nižší maximální rychlost.

Hmotnost Nana ve velikosti M co máme v Testcentru, je o něco vyšší než je současné sériové Nano. Byl to jeden z prvních prototypů a tak ještě nebylo vyladěné množství a rozložení materiálu. Nyní je loď o cca 2 kg lehčí a s novým sezením Connect 2014 bude ještě o kilo lehčí.

Dokonce pro šetrněji jezdící vodáky a hlavně vodačky, teď domlouváme verzi Nano Light, které by nemělo v plné výbavě vážit víc jak 16 kg.

Nano u mě vyhrálo na celé čáře.
   
            Jirka Šťastný

video 1
recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru