Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Pyranha ReCoil

28.2.2007 14:00:54     Autor: Kosatka

Pyranha RECOIL - dobrá loď

 Dobrá loď může být pro každého něco jiného, ale Pyranha ReCoil bezesporu osloví všechny pádlisty kteří si radši hrajou než jezdí extrémní katarakty nebo skáčou megavodopády. Podíváme se na ReCoila trochu blíže…

Pyranha se už delší dobu snažila vyrobit plnohodnotného nástupce úspěšného modelu Sub7. To se částečně povedlo se Seven0, to byla jedinečná surfová raketa která pěkně jezdila i po řece, ale měla dva malé nedostatky. Vyráběla se jen ve dvou velikostech takže někdy byl problém vychytat tu správnou velikost a pro loop, který dneska dává nebo zkouší snad všichni, nebyla právě ideální. Nicméně z velice dobrého konceptu Seven0 vychází všechny dnešní špičkové tvary od fy. Pyranha ( a dost možná že i od konkurence:o)

ReCoil je dostatečně krátký pro hraní kdekoli, ale oproti ostrým freestylovkám má hodnější jízdní projev zejména díky oblejším hranám. Když zvolíme velikost s menším výtlakem lze klidně vzít ReCoila i na rodeové závody, jediným malým handicapem bude o trochu větší délka (oproti rodeovkám). Délku nad dva metry (S-198,M-205,L-218cm) pak oceníme na řece při projíždění válců nebo chytáním surfových vln.

Tři velikosti jsou určitě plus pro správný výběr velikosti, to byla ostatně největší nevýhoda Seven0. Nová výbava Connect je super vřele doporučuju:o) V nabídce je i levnější výbava Rapid, i ta je dobrá a na lehčí vodu dostačující. Můj typ je vylepšit si Rapid verzi, za nevelký peníz lze instalovat ráčny, lépe upevnit pěnové výztuhy a vyměnit chyty za lepčí:o) Tuto přestavbu dělám za cca 2500.- Takže ve finále máme loď o 4tis. levněji v plné výbavě!

Pyranha ReCoil je dobrý univerzál pro ty co si rádi hrají, pro vyznavače burácejících peřejí je potom připraveno Ammo, to se podle kuloárních informací bude prý také vyrábět ve třech velikostech oproti původně zamýšlenými dvěma.

další recenze o ReCoilu:
www.rivergypsies.com

Tuto recenzi, ale i další zajímavé články naleznete na www.kosatka.net

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru