Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Pyranha Loki M – Connect 30

26.9.2014 15:55:28     Autor: Katka z Opavy

 

Ke stánku s TESTkami VODÁK sportu na Vavřinci jsem dorazila s tím, že chci loďku, která bude dostatečně svižná, zároveň obratná a pokud možno i malá – „vnitřnostmi“, abych si nepřipadala jak v plastovém lavoru a dobře se mi „závodilo“. Volba padla na Pyranhu Loki v M-kové velikosti. Rodeovku jsem nechtěla a tahle lodička byla z těch nejmenších, které tam byly k dispozici.

Splnila moje očekávání ..?

Velikost a sezení. Váhově bych si mohla vybrat, zda vzít velikost S nebo M. K zapůjčení bylo z těchto dvou velikostí M, takže volba byla jasná. Sezení bylo příjemné, i když rezervy tam byly – chápu že devadesátikilový chlap by se asi do kajaku uzpůsobeného na mě nevlezl …  … ale to je daň testovacích kajaků. Jinak bylo vše v pohodě, nikde mě nic netlačilo, nohy netrnuly. Co se týče váhy lodi, tak těch 15 kg je u playboatu obvyklých a příjemně nositelných.

Ježdění. Rozjet a nabrat rychlost se dalo pár dobře zasazenými záběry poměrně snadno, loďka pěkně držela směr a už jsem si to svištěla. Stejně tak nebyl problém svižně zajet do vracáku či přetraverzovat řeku, taky při surfování pěkně držela na vlně. Loď reagovala rychle a přesně i při projíždění brankovištěm. Průjezdy válečky byly taky bezproblémové, všechny jsem prostřelila tak, že loďka stále držela směr. Příjemné taky bylo to, že díky délce jsem „nepolykala“ tolik vody, jako u kratších playboatů. Zároveň myslím, že to není loď, která by začátečníkům vše odpustila, a právě proto by mohla být dobrou volbou pro první vodácké záběry.

Shrnula bych to tedy tak, že Pyranha Loki mě rozhodně nezklamala, spíš překvapila. S lodí jsem se nemusela prát, reagovala dobře. Negativa této lodi - kromě sezení, které bych si samozřejmě doupravila „na míru“, pokud by loď byla moje – byly spíš subjektivní. Lodě Pyranha si mě nikdy moc nezískaly svým designem.

 

Tento typ lodi mi připadá ideální na naše české potoky, říčky i klasickou turistiku, kde je potřeba jak rychlost, tak obratnost a zároveň si můžete i trochu hrát.     


                                                                                                                                                                              Katka   

 

 

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru