Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Pyranha Burn po druhé

1.10.2007 17:59:24     Autor: Víťa Bareš

PYRANHA BURN M

Tato creekovka / riwer runner od Pyranhy se dělá ve třech velikostech označených S, M, L. Já jezdím na Burnovi velikost M, takže nemohu posuzovat ostatní velikosti, nicméně bych řekl, že S je spíš pro dívky či menší váhové kategorie na menší potoky a L je už pořádný ?macek? na expedice a velké řeky hlavně mimo Evropu, nebo pro pořádné chlapy?

 

Vnitřní výbava je na špičkové úrovni, kdyby šlo skloubit sezení několika výrobců bylo by to super, ale moc to nejde, každému se sedí trochu jinak? Vyzkoušel jsem v podstatě všechny značky creekovek, sedí se mi nejlíp na sedačce od Riotu, ale ta zádová opěrka je děs...

Zpátky k Burnovi, je standardně byl dodáván se sezením syncro 6 (to mám i já ve své lodi) a pro rok 2007 je vybaven sezením Connect 30. Zádová opěrka je na dvě ráčny, tak jako u většiny značek, je maximálně pohodlná a dá se výborně dotáhnout, mínus vidím jen při dotahování, kdy pásky zajíždějí do prolisu v límci a tam se kousnou? U sedačky bych uvítal lepší tvarování, mám na mysli hlavně výstupek mezi nohama který mi tu chybí. Ten kdo už někdy seděl v Riotu tak ví? Opěrka na nohy je výborná, myslím že dost bezpečná, výborně tlumí nárazy a chodidla se nemají kam zkroutit. Na lodi si cením především váhy, která se pohybuje okolo 19 kg a výborných jízdních vlastností.

 

Loď mi sedla už po pár záběrech, máte jistotu že vás bude poslouchat, odpustí vám chybičky, změna směru není žádný problém a rychlost vám dává jistotu, že to stihnete. K té rychlosti, kajak určitě patří k rychlejším lodičkám, Magnum je sice rychlejší, moc vám ale neujede? Ostatně tvarem a rozměry si jsou dost podobné, váha je přibližně stejná. A hlavně, loni jsem na Burnovi strávil asi tak 50 dní na velmi těžkých řekách, za zmínku snad stojí Spodní Rauma, Sogendalselva, Skjoli, Myrkdalselva - v Norsku, Oetztaler Welerbrucke nebo Talbachy - vše WW V ? VI.

Na lodi to není znát, materiál mě maximálně překvapil, k žádným deformacím nedocházelo, loď jsem většinou každé jaro měnil za novou, opravdu je nešetřím, u Burna jsem neměl důvod.

Ke kladům určitě také patří malá ztráta peněz při prodeji, Pyrahne si drží svoji cenu.

Rozhodně vás nezklame, těch mínus moc není, Burn určitě patří ke špičce, kde spolu s Magnumem, El jefem, a Mystikem čeká až si ho všimnete.

 

 

Plusy: Hodně velký límec, takže problémy se šprickou. Mám největší Nounejmku a mám stále problém při natahování. Nedomyšlené vedení pásků zádové opěrky. (to je snad v nové výbavě Connect 30 upraveno)

Mínusy: Perfektní vynořování, snadné boofování, nízká váha, výborný materiál, bezpečnost, kvalitní sezení.

 

 

 

Připravil Víťa Bareš

Kajak Pyranha Burn si můžete zakoupit ve kterékoli prodejně Vodák sport, nebo si ji můžete objednat přímo v našem e-shopu. Otestovat si ji můžete v Pyranha test centru. Další informace, parametry barvy .. najdete na stránkách Pyranha.cz.

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru