Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


NOVINKA - bunda YAK Riwaka

19.4.2015 19:04:45     Autor: Jirka Šťastný

V letošním roce přišla firma YAK s kompletně novou řadou bund a vest na divokou i klidnou vodu. Už rok jsem se těšil, že budu mít novou bundu a minulý týden jsem ji konečně na Korsice řádně vyzkoušel. Myslel jsem, že bude jednoduché napsat recenzi, ale není to tak. Když máte na sobě něco, o čem prakticky nevíte, a perfektně to funguje, tak ani nevnímáte, jaké to je. Přesto zkusím svoje zkušenosti s touto bundou popsat.
 

Výrazná barva - byl jsem dobře vidět, nad vodou i pod ní. Na fotkách, i kdyby mě měl někdo hledat pod vodou, při potížích apod. Bunda Yak Riwaka se vyrábí pouze v zelené barvě, ale myslím, že je líbivá, takže barva dobrá.
 

Krk - latex a neopren bez suchého zipu a rozepínání. Z toho jsem měl obavu, ale latex mi sedl i bez střihání, přitom těsnil - při eskymování sucho za krkem... Krycí neopren je pružný a i bez rozepínání se tedy bunda dobře obléká. Na první pocit je límec dost vysoký, ale snadno jsem si zvykl. Má velmi příjemný vnitřní povrch. Latex je zcela krytý před slunečním zářením, takže je chráněný a vydrží déle.
 

Rukávy - latex a krytí dotahované na suchý zip. Žádný neopren. To vypadá na první pohled "levně" a studeně. Proč tam nedali neoprenové manžety? Dokud jsem to nevyzkoušel. Kdo jezdí v rukavicích – ocení, že nemá na zápěstí tolik vrstev neoprenu. Rukavice perfektně sednou přes latex a krytím je zvenčí dotáhnete a krásně to sedí. Kdo chce mít zápěstí v teple a přitom jezdí bez rukavic, tak si může do tohoto prostoru dát neoprenové nátepníky. No a když je horko, tak tam nedáte nic. Rychle jsem si na to zvykl. Paráda...
 

Pas - dvojitý komín. Spodní delší s gumou dole a horní na dotahování suchým zipem. Dobře se obléká, sedne šprycka i dobře drží dotažený.
 

Elastický materiál - ten je asi nejúžasnější. Bunda mi vůbec nebránila v pohybu. Absolutní volnost ve všech směrech. A přitom je materiál dost odolný... nárazy na kameny byly, průchod machií byl a na bundě to nezanechalo žádné známky poškození.
 

Celkový dojem - bezproblémová, pohodlná, odolná suchá vodácká bunda. Maximální spokojenost.
 

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru