Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Minirecenze Pyranha Varun

5.12.2010 16:47:30     Autor: Jirka Šťastný

Měl jsem možnost jezdit na novém playboatu od Pyranhy se jménem „Varun“, pouze jeden den, a tak se opravdu jedná o minirecenzi. Na druhou stranu jsem na něm jezdil na Vltavě pod Lipenskou přehradou, zkoušel ho tedy na kvalitním terénu v krásných peřejích Vltavy, tak snad jsem odhalil většinu jeho vlastností.

Měřím 190 cm a vážím 84 kg. Testoval jsem Varun velikost M. Měl jsem trochu obavy, že bude tato velikost na mě malá, jak to dopadlo, napíšu dál.

Vnitřní prostor překvapil. Nikde nic netlačilo a ani jsem nebyl v lodi nijak zvlášť napasovaný. Myslím, že bych mohl i pár centimetrů povyrůst a ještě by to šlo. Komfortní sezení C30 mi vyhovuje, takže jsem byl v lodi spokojen a v pohodě v ní vydržel celý den.


První pocit na vodě byl dobrý, loď se se mnou nepotopila ;-).  A první přejezd hodně mile překvapil. Varun byl rychlý a i malinkých vlnek využíval k přesurfování řeky. Při jízdě peřejemi se Varun velmi dobře ovládal. Vynikající zrychlení, obratnost a neuvěřitelně hodné vlastnosti dělali z Varuna příjemnou loď pro sjíždění divoké vody.  S mojí váhou bych si ale na víc jak WW IV jen tak netroufnul. Ještě víc ale Varun překvapil při hraní. Na vlně seděl jak přibitý, krásně surfoval, spiny šly samy, na blunta byly vlny malé nebo moje schopnosti slabé ;-). Ve válečku to bylo ještě lepší. Loop v pohodě, Cartwheely a podobné freestylové figury taky bez potíží a to i na klidné vodě. Po dlouhé době jsem si zase na divoké vodě užil spoustu, ale spoustu hraní a zábavy.


Varun je nápadně podobný nové výkonné rodeovce od Pyranhy - Molanovi. Z toho zřejmě vyplývají ty skvělé hravé vlastnosti Varuna. Proč je ale tak příjemný i pří jízdě divokou vodou nevím, ale prostě je to tak. Docela mě Varun uchvátil. Zřejmě si ale pro ježdění divoké vody počkám na větší velikost. Nechci jezdit jen do čtverky ;-).

Doporučuji všem hravým vodákům, kteří chtějí hodnou a funkční lodičku.

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru