Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Dámská vodácká vesta - VODÁK - Xw

24.8.2008 12:35:31     Autor: Veronika Holubová

DÁMSKÁ vesta na divokou vodu - Vodák ? Xw.


Nosila jsem vestu K-Vodák (kajak). Je jednoduchá, modrá, ve vodě jsem v ní plavala mockrát a šlo to. Jenže?


Ostatní nosí vesty, které jsou s kapsičkami, kam se dá kromě svačinky, tabletek na bolest uraženého zubu, špuntů do uší a tyčinky na rty, schovat i nůž, který je potřeba, chci-li vozit a používat házečku. Mají také prsní popruh, který je potřeba, chci-li někoho na házečce zachraňovat. Jejich vesty jsou i hezčí a lépe jim sedí, nejsou to jen beztvaré koule.
Chci prostě taky takovou úžasnou vestu!
Jenže kterou?
Chci kapsičky, chci prsní popruh, chci krásný tvar a modrou barvu, chci, aby mi dobře seděla, když v ní budu pádlovat a plavat, nesmí mi vadit v pohybu, musí mě unést. Chci toho moc?
Mnohé vesty jsou automaticky vyloučeny, vůbec se na ženskou postavu nehodí. Co dámská vesta? Slyšela jsem, že už se snad někde v cizině vyrábí, ale k nám se nedováží.


Vítězem se pro mě stala DÁMSKÁ vesta na divokou vodu - Vodák ? Xw.
Jsem úplně nadšena řešením předního dílu z vnitřní strany! Přes prsa je materiálu méně, pod nimi, se v síťce naskládá tolik tvarovaných nosných plátů, kolik je potřeba (dle velikosti ženských předností ;-). Síťka je na suchý zip, takže mohu pláty libovolně přidávat i ubírat. Bude vesta nosná, navzdory nestejnoměrnému rozložení nosného materiálu? Abych neměla všechen materiál jen pod prsy. Možnost upravování množství pěn funguje stejně i u zadního dílu.

 

Vesta Vodák ? Xw splňuje i mé další požadavky.


Prsní popruh ? vesta dobře drží na těle i při jeho vytažení. Výrobce tvrdí, že se vysouvá snadněji než u jiných vest. Uvidíme, jak bude fungovat přímo v akci ve vodě.
Materiál ? vnitřní materiál je z vrstvené PUR pěny, takže se vesta snadno tvaruje a ohýbá podle postavy. Vnější materiál je z části pružný neoprén, díky němuž vesta úplně přilne k tělu a z části odolný materiál podobný Corduře.
Nosnost ? nosnost vesty se liší podle vybrané velikosti. Ačkoliv nejsem trpaslík, tak by mě mělo S-ko unést poměrně v pohodě. Takže nosnost vysoká. Přesná čísla jsou uvedena pro každou z velikostí v tabulce na vnitřní straně vesty.
Dá se stahovat dle potřeby ? vesta je opatřena dvěma stahovacími popruhy na každém boku. Navíc dolní popruh stahuje vestu po celém obvodu. Stahování na ramenou je vyřešeno tak, že popruh není přerušen a je našit po celé vestě s ukončením v dolní části do smyčky, takže vesta může sloužit i jako prsák ? např. při cannoningu. Díky systému stahování sedí vesta na těle opravdu perfektně.
Má plno kapsiček ? v centrální síťované kapsičce je umístěna píšťalka a jedna malá kapsička na drobnosti. Na straně je neoprenová ?nafukovací? kapsička vhodná téměř na cokoli, od foťáku po menší svačinku. U horní přezky má poutko na uchycení nože i menší poutko vhodné třeba na jeho uvázání. Uvnitř má vesta ještě jednu tajnou kapsičku třeba na doklady, nebo kartičku první pomoci. Takže kapsiček dostatek.
Je modrá ? jinou barvu mít prostě nemůžu ;-) (Poznámka VODÁK sport ? momentálně lze na zakázku dodat i v červené barvě, další barvy se připravují na příští sezónu.)
Má kvalitní YKK zip - navíc s jištěním proti rozepnutí v horním popruhu přezky.
Popruhy přes ramena ? kromě toho, že jsou popruhy v ramínkách průběžné, bez přerušení přes celou vestu, takže je prakticky nemožné při záchraně ramínko utrhnout, je polstrování popruhu ještě opatřenou odrazkovými proužky.


A teď - Hurá na vodu!!!

Těším se, až ji pořádně vyzkouším! Jedeme na 10 dní do Rakouska pádlovat, to je dobrá příležitost.
Jejda, první den je za námi a já si ani neuvědomila, že mám novou vestu. Nijak mě v pohybu neomezovala, seděla na těle jak ulitá. Druhý den už zkouším zodpovědně. Trénujeme plavání i záchranu. Ač jsem se bála rozložení materiálu, nese dobře i v peřejích. Poslední zkouška byla, zda se v případě potřeby vyvlékne prsní popruh. Zkouším opakovaně a funguje spolehlivě pokaždé velice rychle. Opravdu se nemusím bát.
Jediné z čeho jsem smutná, že navzdory tomu, že je vesta modrá, vypadá z dálky díky černým plochám neoprenu, černým síťkám na kapsách a černým popruhům, hodně tmavě, takže jsem na vodě hůř vidět.
Po 10 dnech na vodě jsem s novou vestu velice spokojena a už bych ji nevyměnila. Osobně ji mohu doporučit všem, především ženám. Pro muže se bude nejspíš hodit pánský model ;-)recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru