Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Vodácké dobrodružství pro všechny

24.9.2008 15:48:54     Autor: Tomáš Telecký

Akademie VODÁK sport pořádá školní výlety již několik let, tentokrát však bylo splutí Svratky napříč Brnem událostí. Pasažéry na nafukovacích raftech byli tentokrát děti a mládež s nejrůznějším tělesným postižením.
Už na místě srazu, po příchodu skupiny z brněnské Kociánky, byla ve vzduchu cítit atmosféra dobrodružství. Pro velkou většinu z našich dnešních klientů se jednalo o první plavbu v životě.


Po důkladném seznámení se s vodáckým vybavením nasedli pasažéři za pomoci jejich asistentů do raftů a mohlo se vyplout. Břeh, který jsme opouštěli, připomínal parkoviště invalidních vozíků a sběrnu berlí. Komu jeho postižení dovolovalo, pomáhal instruktorům s pádlováním. Cesta by pravděpodobně probíhala bez větších problémů, kdyby se nad námi nestahovaly mraky. A to doslova. Během několika málo minut nebe zčernalo a za chvíli nás již prudký liják, vítr a později i kroupy donutili přistát. Zůstali jsme však v místě, kam se autobus v žádném případě nemohl dostat. Nezbylo, než naše dobrodruhy po jednom odnášet do nejbližší budovy. Počasí se nezlepšovalo a naším nepřítelem se postupem času stával chlad.

 


Po krátké poradě jsme se rozhodli plavbu ukončit a zahájili jsme provizorní přesun zmrzlých vodáků (které jsme ani nestačili pokřtít) k jejich autobusu.
Jak to tak bývá, vše dobře dopadlo. Dobrá nálada a nakažlivý optimismus těchto lidí způsobil, že na tento výlet často a rádi vzpomínají nejen naši přátelé z Kociánky ale i my. Pevně věříme, že se příští rok na vodě opět potkáme a vodácký Bůh nás odmění sluníčkem.

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru