Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Velikonoční seakyaking na Moravě

26.3.2008 17:04:27     Autor: Honza Krch

Nějak nás ty lyžařské sporty letošní zimy přestali bavit. Takže naložit lodě, hodně věcí na oblečení, neboť i když je už kalendářní jaro, předpověď na velikonoce je spíše zimní. Cestou na Vranovskou přehradu nás sice provází slunce, ale zároveň i sníh ve stinných místech lesa. Voda je jako zrcadlo, ve které se zrcadlí místní hrady Corštejn a Bítov a taky naše tři kajaky, dva mořské a jeden sjezďák.

Z Bítovské zátoky jsme jeli první den nejprve proti vodě až téměř do Podhradí nad Dyjí, kde nás zastavila už silně proudící Dyje a druhý den zase dolů od Bítova k přehradní hrázi.

 

Přehrada byla prázdná až na pár rybářů a minimum chatařů, kteří nás lákali ke svým ohňům pomocí slivovice. Všechno se vydařilo, pádlování, pití, trhání vrbového proutí přímo z lodí a nakonec přišlo i to inzerované sněžení. Zkrátka hezký vodácký velikonoce.

 

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru