Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Vánoce Vánoce přicházejí, aneb tipy na dárky

15.12.2010 23:16:06     Autor: Jirka

Někdo mi řekl, že jsou za chvíli Vánoce. Nechtěl jsem tomu věřit, ale pohled na kalendář mu dal bohužel za pravdu. Nemám ani jeden dárek. Co teď? Naštěstí máme u nás ve VODÁK sportu spoustu krásných věcí, které mohou naše blízké i kamarády potěšit. Takže nemusím nikam jezdit a všechno můžu pořídit tady. Je toho hodně, ale pokusím se udělat malý výběr toho, co by mohlo být nejzajímavější a pomoct tak i Vám s rychlým výběrem dobrého dárku.


Dost univerzální kategorií dárků jsou hry. Mezi hrami u nás jasně vede stolní hra Niagara. Děj se odehrává na vodě, hra je plná napětí, a přesto děj rychle ubíhá. Do hodiny je hotovo. Žádná nuda. Novinkou je rozšíření "Duchové řeky Niagary", které můžete ke hře dokoupit.

 


Knížku dostávat pod stromečkem je sice nuda, ale když je to knížka "Cesta na Jenisej" tak i taková klasika jako knižní dárek může hodně potěšit.


Dalším dárkem, kterým nic nezkazíte, je oblečení. Nejlépe funkční oblečení. Není na světě snad žádný vodák, který by nebyl potěšen, když dostane Tedíka. To samé platí i pro běžkaře, nebo turisty, když dostanou trička Craft. Funkční prádlo má úspěch vždy. A když ve VODÁK sportu máte možnost po Vánocích vyměnit velikosti za ty správné, tak myslím není co řešit.


Do přírody bych chtěl doporučit nové sekundové stany Quechua. Každému udělá radost stan, který má postavený bez práce za pár vteřin a jen o něco málo déle trvá jeho sbalení. Už žádné moknutí při dlouhé stavbě stanu. Už žádné potíže při zasouvání tyček do tunýlků a připevňování tropika komplikované třeba tmou při pozdním příjezdu na tábořiště. Stany Quechua postaví každý, hned za téměř jakýchkoli podmínek. Prostě další dárek, kterým nikoho nezklamete.


Dalším dárkem, který projde i u nejnáročnějšího příjemce je nůž Viktorinox. Konec konců, kdo z nás někdy nepotřeboval na výletě zavírací nůž. Myslím, že jsme ho všichni měli a aspoň jednou také ztratili. Aspoň já určitě. Takže kvalitní skládací nůž, který vyměníte jen v případě ztráty, protože jinak prostě vydrží, ocení každý.


Jasný univerzální dárek pro vodáka či vodačku je záchranný házecí pytlík. Bez házečky by dnes neměl na vodu vyjíždět nikdo. Házečka má svoji životnost, takže se prostě dříve či později bude hodit každému vodákovi.


Chcete-li dát pouze malinký dáreček, tak doporučuji otvírák/přívěšek na klíče ve tvaru Pyranhy. Když jsem ho před lety dostal, měl jsem z něj větší radost než z mnohem dražších dárků a na klíčích ho nosím dodnes.


Naopak pro běžkaře se nespletete s dárkem v podobě vosků. Ať jezdíte na běžkách málo, nebo hodně, vždycky musíte mazat a vosky ubývají a ubývají. Navíc z vosků se dá udělat relativně malý dárek i poměrně velký hodnotný dar. Když dáte jako dárek sadu dvou tuhých, jeden univerzál klistr a třeba korek. Máte pěkný malý dáreček. Když vezmete sadu fluorových parafínů, řadu tuhých vosků s fluorem, nějaké lepší klistry, popřípadě pastové, či práškové urychlovače, k tomu nějakou dobrou žehličku na zažehlování vosků udržující dobře stálou teplotu. Získáte dárek v hodnotě i víc jak deseti tisíc. Takový dárek potěší každého běžkařského nadšence i fandu.


Nebo třeba Teplo uš, lépe nazvat "vysoušeč bot" to taky ocení každý běžkař, který se večer vrátí ze sněhu s mokrýma botama a ráno chce zase vyrazit?.


Tak nějak začínám zjišťovat, že už Těch dárků doporučuji nějak hodně, ale třeba dobrá vodácká vesta X-Vodák, nebo pro dámy XW-Vodák je taky skvělý dárek.

Nebo třeba nějaký dobrý kajáček, či Pálava nebo Baraka. Neoprenové botičky, nebo celý neopren taky nezklame.
Pro běžkaře třeba nové běžky, v těch máme letos opravdu veliký výběr ( vše od Peltonenu, Madshusu, Sportenu, ale i dalších značek, k tomu nějaké dobré vázání, boty, hůlky, nějaká pěkná běžkařská souprava od Craftu či Swixu)
No prostě dárků je u nás plný obchod. Teď už si pro ně můžete jen přijít.

Otevírací doba v Brně je do Vánoc (2008), mezi svátky a po Novém roce:

NE 21. 12. 9-12h
PO 22. 12. 10-18h
ÚT 23. 12. 10-18h
ST 24. 12. ZAVŘENO
ČT 25. 12. ZAVŘENO
PÁ 26. 12. ZAVŘENO
SO 27. 12. 9-12h
NE 28. 12. ZAVŘENO
PO 29. 12. 10-18h
ÚT 30. 12. 10-18h
ST 31. 12. ZAVŘENO
ČT 1. 1. ZAVŘENO
PÁ 2. 1. ZAVŘENO
SO 3. 1. ZAVŘENO
NE 4. 1. ZAVŘENO
PO 5. 1. OTEVŘENO (inventura připrovozu)
ÚT 6. 1. OTEVŘENO (inventura připrovozu)

Kontakty na všechny prodejny VODÁK sport naleznete v "kontaktech". Konec konců kde jinde, že. :-)


Těšíme se na Vás a držíme palce, ať se s výběrem dárků trefíte do vkusu obdarovaných.

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru