Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Tipy na dárky pro vodáky a běžkaře

20.12.2011 10:33:28     Autor: Jirka Šťastný


Tento článek je poněkud last minute, ale právě v tom by Vám mohl pomoci. Vánoce se blíží a nevíte co dát svým blízkým? Zkusíme Vám dát pár tipů na dárky, které nezklamou.


Asi nejjednodušším dárkem, který se bude líbit každému, je „Poukaz na zboží“. Poukazy máme nachystané ve standardních cenách, nebo Vám je můžeme vytvořit na částku podle přání.

Dalším dárkem pro vodáky, hlavně kajakáře, který nezklame, je Poukaz na eskymování. Obdarovaný si pak může vybrat zakoupený počet lekcí od ledna do konce března.

Pokud je obdarovaným vodák, kterému není bezpečnost lhostejná a vozí s sebou na vodu házečku, pak rozhodně ocení vodácký nůž Wenoka Squeeze. A pokud nemá ani tu házečku, tak i ta může být skvělým dárkem. Chcete-li darovat něco mimořádného, máme v sortimentu unikátní házečku X-VODÁK s prostorem pro karabinu.

Vodácký nůž Wenoka Squeeze Házečka X-VODÁK 18 m

Klasik říká, že pod stromečkem nesmí chybět kniha. Novinkou ve světě vodáckých knih je kniha Cena Adrenalinuplná reálných příběhů týkajících se nebezpečných situací na vodě. (Nedávejte slabším povahám ;-)

Kniha Cena adrenalinu


Chcete-li dát hodnotnější dárek a příjemcem by měl být vodní turista, pak doporučujeme hodně povedenou rychlou a pohodlnou nafukovací turistickou kánoi Scout. Opravdu hodnotný dárek. Můžete si přečíst recenzi Kánoe Gumotex - Scout Economy/Scout

Kánoe Gumotex Scout - economy

Kalendář Best of Whitewater pro rok 2012 se opravdu povedl. Prostě, když extrém, tak extrém. Pokoukáníčko na extrém ale i výukové programy můžete darovat s DVD podle Vašeho výběru. Aktuální tituly DVD najdete na prodejnách.

Kalendář Best Of WW Kalendář Best Of WW

Hodně univerzálním dárkem jsou funkční ručníky. Sbalené se vejdou do kapsy, fungují jak velké froté osušky a schnou rychle jak hedvábí.


Dárkem pro rodinu, nebo skupinu vodáků, může být stolní hra Niagara, hra, která má rychlý a napínavý děj ve „vodáckém prostředí“. Možnost přikoupení rozšíření pro ještě zábavnější hru.


Malým ale hodně oblíbeným dárkem jsou přívěsky tvaru kajaku, kánoe, raftu, či přívěsek ve tvaru Pyranha použitelný i jako otvírák na lahve.

 

Dalším dárkem, kterým nic nezkazíte, je oblečení. Není na světě snad žádný vodák, který by nebyl potěšen, když dostane Teddíka . Teplo na tělo je v chladných dnech na vodě k nezaplacení, Teddík ho dopřeje. A když ve VODÁK sportu máte možnost po Vánocích vyměnit velikosti za ty správné, tak myslím není co řešit.


Do přírody doporučujeme sekundové stany Quechua. Každému udělá radost stan, který má postavený bez práce za pár vteřin a jen o něco málo déle trvá jeho sbalení. Už žádné moknutí při dlouhé stavbě stanu. Už žádné potíže při zasouvání tyček do tunýlků a připevňování tropika komplikované třeba tmou při pozdním příjezdu na tábořiště.  Stany Quechua postaví každý hned za téměř jakýchkoli podmínek. Prostě další dárek, kterým nikoho nezklamete. A do stanu patří kvalitní samonafukovačka. Ve VODÁK sportu si určitě vyberete.


Dalším dárkem, který projde i u nejnáročnějšího příjemce, je nůž Viktorinox. Konec konců, kdo z nás někdy nepotřeboval na výletě zavírací nůž. Myslím, že jsme ho všichni měli a aspoň jednou také ztratili. Já určitě ;-). Takže kvalitní skládací nůž, který vyměníte jen v případě ztráty, protože jinak prostě vydrží, ocení každý.

Nůž Viktorinox

I pro běžkaře je ve VODÁK sportu mnoho zajímavých dárků.

Ideálním dárkem pro každého je funkční oblečení. Například Craft WARM, nebo oblečení z merino vlny Devold. Prádlo z přírodní merino vlny má mnoho výhod.  

 

Kdo maže, ten jede. Pro běžkaře neuděláte chybu s kvalitními vosky Swix nebo žehličkou na parafinování Swix. Na kvalitní běžky se hodí i kvalitní obal.

    

Pro vysušení bot neexistuje nic lepšího než Teplo – uš – vysoušeč obuvi.


Na výlety každý ocení ledvinku VODÁK s termoizolací na láhev a kapsičkami na drobnosti. Vybrat si můžete i ledvinku Fischer s integrovanou lahví uvnitř.

Praktickým dárkem jsou kvalitní rukavice na běžky a to jak sportovní rukavice určené přímo na běhání, tak i rukavice Lobster či palčáky pro zahřátí rukou i v extrémních mrazech.

A ještě jeden unikátní dárek pro běžkaře. Běžky ;-). Konkrétně každého potěší nové nemazací běžky Peltonen Nanogrip. Je to podobné jak samostavěcí stany Quechua. Ohromě Vám usnadní život. Prostě přijedete na hory, obujete boty, nasadíte běžky a jedete. Jak fungují, se můžete dočíst například v recenzi: Recenze běžek Peltonen Nanogrip Facile a RaceSnad jsme Vám na poslední chvíli pomohli s výběrem dárku. Pokud si ještě ale stejně nevíte rady, přijďte k nám na prodejnu a my Vám rádi poradíme a s výběrem dárku pomůžeme.


Veselé, klidné a radostné Vánoce!

 

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru