Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Svatováclavské pádlování: 25.-28.9.2008

16.10.2008 13:37:06     Autor: Švábeček

Jako každoročně v období Sv. Václava směřují kola našeho Pikinkamobilu směr Rakousko, parkoviště u Strombodingu. Čeká nás tu nouzový bivak před následným splutím říčky Steyer.
Už od Linze nepřerušovaně a vydatně prší?.hmm? to zase budu mít ráno nádherně hydratovanou pleť?doufám, že páně Rákoncajův spacák bude hřát i v dešti?.

Ráno déšť sice ustal, teplota však stěží dosahuje vodácky zdravých 8ºC. Po rozkapání kontaktních čoček zjišťuji, že všichni, kteří měli dnes dorazit, jsou tu. Dokonce i osádka Pavlova auta s novými tvářemi Mírou, Péťou a Kristýnkou. Zatím ještě netuší, co je s námi čeká . Na vodu nás nasedá 5 kajaků, 1 singl (kratší by bylo napsat 5 kajaků, ale on by mne Ládes zase napomenul) a 2 gumičky.


Steyer je romantická klasika, vzhledem k jezdeckým profilům pádlerů nikdo nemá s jízdou problém. Na peřejce nad jezem lehce trénujeme a mezi tréninkem začínáme ventilovat ?historky z natáčení? číslo 01 - 30.


Jez je od letošního jara nově zrekonstruován, jediné pozitivum je ?šuplík? pro vodáky.

Pod jezem voda v řece chybí, kajaky (a singl) si s tím poradily,


a posádky gumiček překonaly úsek pěšky.Do cílového bodu u Steyerbrücke probíhá plavba poklidně: ?čl´nkujeme sa?, kocháme zasněženými vrcholky hor, Radim eskymuje, doplňujeme tekutiny a těšíme se na návštěvu restauračního zařízení v místě konce plavby (mají tam výborný Sturm , domácí slaninku a uzené masíčko), ventilujeme historky číslo 30 ? 60.


Přesunujeme se kolem Laussafallu do Palfau u Salzy. Mlsně koukáme na vodopád?.to půjde?počkáme na lepší počasí a příště, příště to určitě dáme?.i ty Janinko.


V Palfau se nám přidává ještě Čenda s Honzou- tím pádem jsme kompletní.
Páteční večůrek za zvuků kytar, flétny , a perkusí byl velice vydařený, ke slovu se dostávají historky číslo 60 ? 150, přeci jen spolu jezdíme už nějaký ten pátek .


Sobotní nebe opět nevypadalo optimisticky, no což, na vodě je jedno jestli prší.


Úsek Wildalpen ? Palfau (konec soutěsky) je natolik profláknutý, že trénujeme snad za každým vracákem a na každé vlnce. Díky tomu se krysy namnožily na 2 (nechci bonzovat, ale hlásit se to musí takže :1 krysa Míra, 1 krysa Kristýnka s Péťou) .


Večer část osazenstva jde zregenerovat síly do finské sauny v rakouském Wildalpenu. Úžasná relaxace, příjemné prostředí- mému starému zchromlému tělu to udělalo moc dobře, nikde mě nic nebolí, nebo že by to bylo zásluhou sturmu? Na večůrek dorážíme těsně před půlnocí, posilujeme svou přítomností zbylé členy výpravy a briskně přidáváme pár neventilovaných historek číslo 150 - 180. Obdivuju okolí, že je naše historky stále ještě baví, nebo, že jsou natolik slušní, že se jim stále ještě smějou?


V neděli ráno na nás nenápadně pomrkává slunce, než se navlečeme do hydra, tak je obloha téměř vymetená.

Na úseku Lassing ? Palfau (konec soutěsky) trénujeme, fotíme se, trošku ventilujeme historky, tentokrát už i společné, a nováčky hecujeme ke skoku do ledové Salzy u lávky k Wasserloche.
Svou vytuněnou kytičkovanou helmu smekám, protože Kristýnka se nechala vyhecovat a skočila si?brrrrr.Pěkné počasí nás vyprovokovalo k ještě větším vodním vylomeninám.
Krysy se opět namnožily, tentokrát zásluhou Míry na konečný počet 4.
Musím se přiznat, že jsem měla sama jednou namále, ale přeci jen si netrhnu ostudu a nebudu krysit na Salze.

Balíme věci a slibujeme si , že se zase potkáme, když ne dřív, tak opět ve stejném termínu příští rok . Slibuji, že ?historek z natáčení? bude zase o kousek víc.

Už se na Vás na všechny těším 26.9.2009 mezi půlnocí a devátou hodinou ranní na parkovišti u Strombodigfallu.

Na fotkách pádlují, krysí a jinak zevlují: Švábeček, Pikinka, Kristýnka, Žužu, Ládes, Radim, Pavel, Míra, Petr, Linďák,Čenda, Honza, Opička.
Napsala: Švábeček
Foto: Švábeček, Ládes, Opička, Kristýna, Petr.

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru