Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

První letošní lyžařský víkend na Vysočině

12.12.2012 14:46:39     Autor: Jirka Šťastný
Dost jsem přemýšlel, jestli Vám mám napsat, jak se tento víkend lyžovalo na Vysočině, když je to díky sněžení aktuálně zase jinak.


Sněhu bylo na pláních asi patnáct až dvacet centimetrů a v lesích tak pět až deset. Bylo třeba volit správnou trasu mimo hlubokou orbu nebo kamenité cesty. Pak až na pár krtinců problémy nebyly. Na klasiku byly našlápnuté docela slušné stopy v okolí Fryšavy, Skleného, Tří Studní a Vlachovic. Od Ski hotelu byla najetá skútrová trať na Vlachovice. Na Vlachovické louce byly uježděny i tratě pro psí spřežení, na nichž se dalo obstojně bruslit.

Slunečné počasí lákalo k podcenění oblečení, ale to se nevyplatilo. Byla opravdu zima a občas zafoukal mrazivý větřík. Kvalitní funkční výbava byla na místě. Hlavně dobré rukavice a čepice se opravdu hodily. Vzhledem k tomu, že napadlo na Vysočině dalších asi deset cm sněhu a do víkendu má ještě sněžit, předpokládám, že budou podmínky na běžky ještě výrazně lepší. Tento víkend to bylo na běžky, kterým nějaký lehký úbytek skluznice moc neuškodí. Příští víkend to bude myslím i na lepší lyže.
Doporučuji tedy vyrazit na běžky ještě před Vánocemi. Má to svoje výhody. Na tratích i v restauracích je poměrně volno a i ubytování se dá poměrně snadno sehnat. I u nás na Turistické chatě Duha na Třech studních máme tento víkend volná místa. Neváhejte tedy a pojeďte na běžky. 

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru