Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Předváděcí a testovací akce INA SPORT spol. s r.o.

5.2.2010 9:54:30     Autor: Petr Goca
Jak už je poslední roky zvykem, firma VODÁK sport i letos patřila mezi firmy, které byly pozvány na předváděcí a testovací akci firmy INA SPORT spol. s r.o. Cílem této akce je seznámit nás, obchodníky, se všemi novinkami na rok 2010/2011 od firem Elan, Alpina a letos také Dalbello tak, abychom Vám byli schopni co nejlépe poradit při výběru Vašeho lyžařského vybavení.

Sraz byl ve čtvrtek 28. 1. 2010 brzy ráno v Brně u sídla firmy INA SPORT spol. s r.o. Naplnili jsme dva autobusy obchodníky a testovacími lyžemi a za hustého sněžení opustili Brno. Odpoledne jsme dorazili do našeho hotelu v Rakousku, kde se hned po ubytování konaly dvě přednášky.
První přednáška byla o nové řadě lyží ELAN. ELAN i nadále úspěšně aplikuje svoji technologii použitou už několik posledních sezón u lyží Speedwave. V nové řadě se již budeme setkávat s novým názvem Waveflex. Tyto lyže patří mezi nejprodávanější díky svým skvělým vlastnostem v krátkých i dlouhých obloucích. Následující přednáška pak byla o lyžařských botách Alpina.

Všichni jsme se už těšili na následující ráno na svah. První testovací den probíhal v lyžařském středisku Bad Kleinkirchheim.Měli jsme k dispozici 100 párů lyží ELAN a každý tak měl možnost téměř všechny modely vyzkoušet. Nejvíce mi seděly lyže Race SLX a Waveflex 14. Oba modely patří mezi nejtvrdší lyže s nejlepší torzní stabilitou, takže i mou váhu 90kg v pohodě udržely i v obloucích s velkou odstředivou silou i na přemrzlém povrchu.

Moc jsme se s kolegou z bratislavského VODÁK sportu nešetřili, takže večer nám wellness cetrum opravdu bodlo. Následovala večeře a hned po ní další 3 přednášky.

První přednáška tohoto večera byla o snowboardech ELAN. My, protože se v zimě specializujeme na prodej běžkařského vybavení, jsme se už těšili na přednášku od Alpiny, která hned následovala.Jsou zde dvě velké novinky – první novinkou je to, že se membrána dává už i do závodní řady. Díky tomu je bota teplejší a v závodní botě už není v nízkých teplotách chladno. Druhou velkou novinkou je způsob nastavování sklonu boty v oblasti paty. Častým problémem bývá to, že se někomu pata v botě trochu pohybuje, což může mít za následky nepříjemné puchýře. Díky tomuto novému systému si můžete sklon boty v oblasti paty upravit podle Vašich potřeb, aby Vám bota co nejlépe sedla.


Poslední přednáška byla o lyžařských botách Dalbello. Bonbonkem na dortu bylo, že nám přednášel sám Christian Mayer, který spolupracuje jak s firmou ELAN, tak s firmou Dalbello. S Dalbellem na příští sezónu vyvinuli novou závodní botu, která v řadě Dalbello chyběla. Po přednášce jsme Christiana zahrnuli spoustou otázek, protože nás zajímalo zákulisí a informace z dění světového poháru. Jen pro zajímavost… v době, kdy Christian jezdil světový pohár, spotřeboval 20 párů lyží v každé disciplíně během jedné sezóny! Jeho lyžáky mu vydržely průměrně jeden měsíc, nikdy ale ne déle než 1,5 měsíce. Poté plast ztrácí svoje původní vlastnosti a měkne.


Christian následující ráno v Krajnske Goře (Slovinsko) ráno jel jako předjezdec světového poháru v obřím slalomu s kamerou na helmě, takže už se nemohl déle zdržovat, vzal si svoje lyžáky, které nám přinesl na ukázku, a odjel.My jsme jej následující ráno následovali a část obchodníků šla sledovat světový pohár a my z VODÁK sportu jsme šli ještě testovat na svazích v Krajnska Goře. Napadlo nám přes noc 10 cm čerstvého sněhu, takže byly ideální podmínky pro širší 82 XTi, se kterými nebylo problém střídat jak čerstvý prašan mimo sjezdovky, tak jízda přímo na sjezdovkách.


No… už se zase těšíme na další ročník této akce, abychom pro Vás získali co nejvíce informací.
Lyžování zdar!

 
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru