Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Krásný víkend na Vysočině

3.2.2009 14:28:37     Autor: Jirka
Po dlouhé době je konečně na Vysočině dost sněhu i na dobré běžky. Musím říct, že když jsme v pátek na Tři Studně vyráželi z Brna, tak jsem přemýšlel, jestli si vůbec brát s sebou nějaké běžky, natož dobré. Husté chumelení v pátek večer úplně změnilo celou sněhovou situaci. Na dosavadní asi dvaceticentimetrovou sněhovou vrstvu přibylo pět až deset centimetrů prašanu. V sobotu ráno byla teplota lehce pod nulou, takže sníh netál a bylo ho všude hodně.Čekaly nás závody v lyžařském orientačním běhu. Centrum závodu bylo v několik kilometrů vzdálené obci Studnice. Protože se jednalo o první letos uskutečněné závody (pro nedostatek sněhu bylo již několik závodů odloženo), přijelo hodně natěšených sportovců.

Dopolední závod ve sprintu velmi příjemně překvapil a to především kvalitou upravených stop, ale i zajímavostí a pestrostí tratí. Konečně se začíná závodit. Ukáže se, jestli trénink, kterému jsem se snažil ve volných chvílích dát maximum, byl k něčemu. Mapově bych to měl zvládnout, ale co ty kopce? První půlka trati byla jen mírně zvlněná a spíš s kopce, takže to šlo. Mapově to byl dost obtížné, vyznat se v nově šlápnutých cestách od předchozích závodníků, které nebyly v mapě, a vůbec si zase po půl roce zvyknout na rychlou volbu správného postupu. Možností bylo vždy víc a tak bylo pořád co řešit. Myslím, že jsem žádnou významnou chybu neudělal. Horší to bylo s fyzičkou. V závěru závodu už byly kopce nějak dlouhé a moc prudké. Asi nebyl trénink úplně dokonalý ;-). Konečně jsem v cíli! Po vyčtení čipu to není až tak špatné, 9. místo z 21. Ale v lese je ještě hodně závodníků, kteří zamíchají pořadím. Nakonec jsem byl třicátý šestý. V zásadě jsem s výsledkem spokojený, ale hlavně se mi závod hrozně moc líbil.Občas vykouklo i sluníčko a bílá Vysočina byla opravdu nádherná. V podobném duchu se pak odehrál i odpolední závod na zkrácené trati i nedělní štafety. (Byli jsme třetí ;-) Už je to hodně let, co se závody v lyžařském orientačním běhu u nás takto vydařily. Nejen, že jsme si užili dobré mapy, správně a kvalitně najetých stop, pěkného počasí (mlha zmizela, sluníčko svítilo, nefoukalo a bylo lehce pod nulou), ale dokonce jsme ani neublížili běžkám.Nemusíte být závodníkem, abyste si mohli také užívat. Vysočina je dnes protkaná sítí běžkařských stop a meteorologové slibují na víkend opět nádherné počasí. Neváhejte a vyrazte!!

Ahoj
Jirka
VODÁK sport
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru