Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Kanumesse 2009 ... Ani Češi se tu neztratili

5.10.2009 8:13:57     Autor: Jirka Šťastný
Pokračování...

Gumotex
, největší český výrobce nafukovacích lodí, zde představil novou kánoi Scout. Na první pohled klasika, na druhý pohled hypermoderní nafukovací loď. Na první pohled je to loď pro konzervativní německý trh, na druhý se určitě ani na českých řekách neztratí. Měl jsem možnost ji ještě před uvedením do výroby testovat… Neuvěřitelně rychlá, stabilní a obratná kánoe s výjimečnou nosností pro tři až čtyři osoby. Navíc v plné výbavě má vylévací rukáv, podobně jako kánoe Baraka, měkký potah sedaček a výztuhy dna. Vyrábět se bude i bez těchto vymožeností v levnější variantě pro půjčovny. Ve VODÁK sportu budeme mít určitě v příští sezóně několik Scoutů na vyzkoušení a v půjčovně. U Gumotexu jsem zahlédl ještě nové lodní pytle, ale další novinky tam buď nebyly, nebo Scout zabral veškerou naši pozornost.Hiko představilo celou řadu novinek. Mě nejvíce zaujaly nové bundy na divokou vodu střední třídy z nového materiálu. Dobrá bunda střední třídy (kdysi velmi oblíbené bundy této kategorie byly Skate plus) se stále hledala a tyto nové vypadají opravdu fajn. Skokem kupředu bude i sjednocení top bund pouze do jednoho typu, ale opravdu v té nejvyšší kvalitě. Doufám, že mi Hiko odpustí, že jsem neudržel všechny nové názvy, ale měli jich tam tolik… Velice zajímavá byla i trička ze supertenkého neoprenu. Opravdu hodně příjemný materiál. Příjemností pro dámy (mimochodem již představenou na módní přehlídce na WWP) je čůrací dámský neopren. Ale i pro pány je to paráda, nebudeme muset na holky tak dlouho čekat ;-).Hiko stánek byl ohraničen dvěma českými výrobci kajaků.Z jedné strany Tonda Železný se svojí ucelenou, ale již několik let stejnou řadou kajaků na divokou vodu a kanoemi Samba s novým pohodlnějším sezením. Z druhé strany se po loňské premiéře rozrostla nabídka staronového výrobce lodí Mirka Neckáře - firmy Delsyk.

Loni představený mořský kajak Nifty doplnil ještě jedním modelem mořského kajaku a také představil nový rekreační kajak na jezera a mírné řeky. Osobně mě nejvíce zaujala perfektně propracovaná plastová slalomka. Ačkoli nejsem slalomář, tak v této bych se hodně rád někdy svezl. Kajaky Delsyk budou v příštím roce v sortimentu firmy VODÁK sport a také rozšíří naši půjčovnu mořských kajaků.Neztratili se ani čeští výrobci pádel. Profiplast předvedl svoji kompletní řadu plastových pádel pro turistiku i divokou vodu. Největší novinkou jistě byla nová ergonomická žerď – klika a super pevná laminátová žerď pro extrémní sjezdy. Na tu kliku se moc těším, až si s ní budu moci zkusit zapádlovat. TNP mělo tradičně stánek společně s německou firmou Langer. Představilo krásná nová plastová pádla na seakayaking. Michal Mráček se svojí firmou Panda zvětšil oproti jiným letům svůj stánek a předvedl kompletní řadu kajakářských pádel, kanoistických pádel (včetně novinky FUN) i vesel.

Z ostatních českých výrobců se tu ještě představil Petr Kolomý a firma K-gear vyrábějící lodní pytle a vodácké doplňky, drobnosti a příjemnosti. Novinky na jeho stánku nenajdeme, protože jak sám tvrdí, „novinky nevystavuji, aby je konkurence nemohla zkopírovat dřív, než je sám uvedu pořádně na trh“. A tak novinky K-Gear znají jen dlouhodobí zákazníci této firmy. Ms-Composite předvedla nejlehčí mořský kajak na trhu a také představila nová pádla, která se chystá dovážet z Maďarska do České republiky.Snad jsem na někoho nezapomněl, a jestli ano, snad mi odpustí. I tak už je stručný přehled mých postřehů z letošního Kanumesse na tři články.

Závěrem bych chtěl už jen napsat, že se máme pro příští sezónu na co těšit a věřím, že i Vás mnohé novinky zaujali a příští sezónu potěší až v nich nebo s nimi budete na vodě jezdit.


Přečtěte si:
... Pyranha
... Zahraniční výrobci
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru