Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Kanumesse 2008

31.10.2008 11:24:26     Autor: Jirka

Už je to pár týdnů co jsme se vrátili z Kanumesse 2008 ? největší výstavy lodí a vodáckého vybavení v Evropě.
Od té doby chystám článek o této výstavě, ale nemohl jsem ho uveřejnit, protože bych prozradil některé novinky, které jsme se chystali představit až později, až budou u nás a budete si je moci prohlédnout. Taky jsme Vás chtěli trochu napínat ;-) .
Takže teď nastal ten správný čas a přinášíme spoustu novinek. Největší novinkou asi je, že jsme objevili novou zajímavou firmu vyrábějící lodě. Jedná se o docela pěkné lodičky v cenové kategorii která nám chyběla. Rovnou jsme sedm lodiček objednali, takže by měli být brzy u nás k vyzkoušení, každopádně budou na SportLifu. (už tu jsou ;-) Z nabídky jsme vybrali jednu klasickou turistickou loď 313 cm dlouhou v prodejní ceně 12 400,- Kč,

"313"

jednu creekovku za 18 700,- Kč

"Demon"

 a rodeovku v ceně 16 900,- Kč včetně DPH.

"PIN-UP"

 

V nabídce má i docela pěkné kánoe a třeba plastový sjezdový kajak...

Firma se jmenuje EXO.


Velké změny jsou i v Pyraně. Podle toho co jsme na veletrhu viděli, tak má Pyranha asi úplně nejvíc novinek ze všech firem vyrábějící lodě na divokou vodu. Představeny byly dva nové kajaky.

První Karnali je kajak na sjíždění řek až cereekovka. A druhý je pokračovatel řady InaZone, jmenuje se Z- One. Jedná se o návrat k rychlému obratnému playboatu. Bude určen vyznavačům klasičtějšího ježdění, plynulých oblouků, bývalým slalomářům a milovníkům kajakové legendy - InaZone. Vypadá opravdu rychle, má pěknou hranku, takže si určitě svoje uživatele najde. Obě tyto lodě jsou ve výbavě Connect 30, ale budou levnější. Nahradí tak všechny lodě, které byly vyráběny ve výbavě Rapid+. Tj. už nepotkáte H3, Stretch, 4-Twenty a ReCoil R+. Lodě ve výbavě RAPID by měly zůstat ve výrobě zachovány.. Tj. G3, Inazone, Acro by měly být k dispozici i nadále.. Lodě Connect 30 budou tedy tyto: Burn, Everest, Ammo, ReCoil, Z-One, Karnali a REV i když ten se díky rychlému vývoji v rodeovkách možná do jara dočká následníka. Lodě ve výbavě Connect 30 se budou vyrábět standardně pouze v těchto barvách: žlutá s oranžovou, zelená se žlutou, modrá s bílou a oranžová s šedou.

 
Nějaké novinky budou i v mořských kajacích koncernu Pyranha (PH, Venture kayak, FeelFree), ale ty jsem moc nezachytil. Cenově jde Pyranha nahoru, ale pokusíme se to nějak propočítat, aby ceny zůstaly na loňské, ale to Vás budeme ještě informovat. (Každopádně se pro jistotu vyplatí objednat svoji Pyranhu ještě letos).

Dobře vypadá i nový systém od Pyranhy pro snadnější nošení lodí.


YAK má také několik novinek. Zajímavé je nové spodní prádlo - typu Teddy. A nové barvy bund. Nové ceníky nám teprve pošlou, takže nevíme jestli se to bude nějak měnit nebo ne, ale netvářili se, že by se mělo dít nějaké zemětřesení, tak to snad bude i nadále hodně příjemné.

 


Jackson kayak nepředstavil nic nového, ale stávající modelová řada je dobrá. Prohlédli jsme si Hero, které jsme neznali a vypadá dost dobře. Chystáme s JK lepší spolupráci, tak uvidíme jak to dopadne....
Potkali jsme tam i výrobce krásných šprycek. Je sice z Kanady, ale mohlo by to fungovat. Opět to musíme pořádně propočítat a následně Vás budeme informovat.


Z českých výrobců tam byl Panda se svojí klasickou nabídkou plastových a dřevěných pádel. V letošní sezóně dělá nově pádlo na seakajaking, ale to už asi víte. Do jara by měl mít hotový nový větší list kánoistického pádla. (zatím přísně tajná novinka ;-)) Výhodné ceny každopádně zůstávají.


Železný představil klasiku, Hiko mělo údajně spoustu novinek, ale měli tam pořád plno a tak jsme si představení novinek nechali do Česka. U Hiko stánku představoval Neckář svoji novou firmičku. Z její produkce přivezl první mořský plastový kajak a prototyp slalomky, která by měla jít do plastu. Budoucnost této firmy je ale stále nějak nejasná a v mlze, takže vlastně nevíme zase nic nového...


Firma K-gear se soustředí na vývoz, takže se nás moc netýká, přesto měla několik zajímavých novinek. Jako vodotěsná kapsa do šprycky a podobně.


Stáneček s klasikou tu měli i Maku.


Gumotex představil novou Indiánku, tedy ne ženskou, ale něco jakou kánoe, ale možná je to spíš kajak. Vyrobený z LitePacku (materiál používaný na kajaky Twist). Myslím, že pro český trh nebude mít tato loďka uplatnění, tak jsme ji ani moc nezkoumali... Na listopadové předváděčce Gumotex nám snad řeknou z novinek víc.
Komplexně mě přišla výstava fajn. Věřím, že se máte na příští sezónu co se vybavení týče na co těšit. Pokud chcete část z novinek z Kanumesse vidět na živo. Navštivte náš stánek na veletrhu Sport-life v Brně od 6. 11. do 9. 11. 2008

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru