Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

36 km DŘINY ANEB VÝZVA PRO VŠECHNY VODÁKY

13.8.2008 14:50:55     Autor: Lukáš Novosad

V sobotu 11. října 2008 se uskuteční již 6. ročník KRUMLOVSKÉHO VODÁCKÉHO MARATONU (www.krumlovskymaraton.com). Akce se již vryla do paměti nejednoho vodáka, který si na vlastní kůži vyzkoušel ujet trať Vyšši Brod ? Český Krumlov nonstop ve svižném až závodní tempu. Tělo zmasakrovaného vodáka je potom vystaveno všem nástrahám večerní párty, takže regenerace po závodě se děje až tak do nedělního oběda.

Délka tratě je 36 km pro všechny kajakáře a kánoisty a 26 km pro raftaře a pramice. Start je hromadný - velmi atraktivní a sváteční událost pro většinu účastníku a samozřejmě hlavně pro diváky. Za zmínku stojí i fakt, že celý průběh závodu je pečlivě natáčen kamerou ze souše i z vrtulníku, a už večer při slavnostním vyhlášení pouštíme krátký adrenalinem a muzikou nadupaný filmeček všem přítomným.

Novinkou letošních maratonů je i LOGBOOK (?lodní deník?). LOGBOOK ECKMT si budou moci pořídit jednotliví závodníci při prezentaci na kterémkoliv maratonu začleněném v ECKMT. Hlavní úkol Logbooku je sloužit svému majiteli jako suvenýr a památka na zdárně dokončené martony a měl by motivovat k dalšímu bláznivému pádlování. Sbírají se do něj razítka každého absolvovaného maratonu včetně kategorie, výsledného času a celkového umístění v kategorii.

 

 Letos jsme vypsali celkem 22 kategorií (a to si každý rok říkáme, že ?víc už ne!?). Za zmínku určitě stojí nová, na české vodácké poměry netradiční, kategorie C3 (libovolná kanoe se třemi pádlujícími vodáky). Vyslyšeli jsme volání starších a zkušených a otvíráme kategorii C2 veteráni (libovolná kánoe se dvěma vodáky ve veteránském věku, to jest 35 a více let)

Na startu se každoročně objeví celá škála lodí, vše na co si vzpomenete. Všechny druhy turistických kánoí, závodní speciály, seakajaky, rychlostní kajaky, turistické kajaky a plasťáky?prostě pestrá podívaná.

 

Krumlovský vodácký maraton je i úvodním závodem European Canoe & Kayak Marathon Tour 2008. Dalším závodem ECKMT je o týden později (19.10. 2008) maraton Terradeiforti v Itálii na řece Adige (www.adigemarathon.it). Finálním závodem (8.11. 2008) celé letošní Evropské Tour je Marathon des Gorges de l´Ardéche (www.marathon-ardeche.com).

Pro Evropskou Tour 2008 je vypsáno 6 společných kategorií - K1 muži, K1 ženy, K2 muži, K2 ženy, C1 muži a C2 muži. Časy jednotlivých závodů ECKMT se sčítají a první tři závodníci v daných kategoriích dostanou finanční odměnu. Mezi sebou si rozdělí celkem ?9000.

 

 

Záštitu nad letošním ročníkem maratonu převzal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Miloslav Vlček. Společně s olympijskou vítězkou a mystryní světa v běhu na lyžích - Kateřinou Neumannovou a starostou Vyššího Brodu Ing. Milanem Zálešákem celý Krumlovský vodácký maraton 2008 odstartují.

Další informace najdete na www.krumlovskymaraton.com

 

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru