Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

WWP 2008 - Welká Wodácká Pouť

25.9.2008 15:47:28     Autor: Tomáš Telecký
První zářijový víkend již tradičně patří pod Vírskou přehradou Welké Wodácké Pouti. Setkání vodáků i nevodáků, kteří si u přírodního slalomového kanálu zkouší některé netradiční vodácké disciplíny, shlédnou ukázky záchrany profesionálních pracovníků Českého červeného kříže Brno a v neposlední řadě se pobaví na nejrůznějších atrakcích, které jsou pro ně v rámci doprovodného programu WWP připraveny.

Letošní ? již osmý ? ročník se nesl ve znamení novinek. WWP 2008 odstartovala již v pátek večer a to prvním ročníkem hudebního festivalu Ve VÍRU tónů. Na podiu kulturního domu ve Víru se postupně představili kapely Model Baazar, písničkářka Žofie Kabelková doprovázená vynikající flétnistkou Petrou Klementovou a na závěr Simon and Garfunkel revival ? duo Groovey.
Od časného sobotního rána probíhaly přípravy na vodáckou část WWP. V deset hodin se kanál naplnil vodou a vodní válec ? vytvořený speciálně pro tuto příležitost ? byl pod stálým obležením kajakářů, kanoistů i raftařů, to vše pod bedlivým dohledem obětavých pracovníků Českého Červeného Kříže Brno.
Návštěvníci, kterým se do vody nechtělo měli možnost vyzkoušet si kajakový trenažer, přejít lanovou lávku, oživovat cvičnou figurínu (Anču), nebo trénovat vrh házecím pytlíkem na cíl. Všechny tyto aktivity byly oceněny lístky do bohaté tomboly, která byla již tradičně pro všechny účastníky připravena.
K občerstvení se kromě osvědčených klobásek, piva a limonády, podával poctivý Šašlik ? ruská specialita z pravého ovčího masa.
Vrcholem sobotního dopoledne se však stalo oblíbené AIR Rodeo - soutěž nafukovacích lodí ve válci.
Úkolem soutěžících (letos se zúčastnilo 15 posádek) bylo během 30 -ti sekundového pobytu ve vodním válci zaujmout publikum jakýmkoli pozoruhodným chováním. A tak bylo k vidění oblíbené točení pádel nad hlavou, výměna háčků a zadáků ? to vše obvykle zakončeno kuriózním cvaknutím a odplaváním. Vítězem se stala posádka, která si ve válci zvládla otevřít plechovku piva, vytáhnou z lodního pytle cigaretku, zapálit ji a dlouhé minuty si tak za potlesku obecenstva užívat slávy.
Další novinka WWP na sebe nenechala dlouho čekat. První vodácká módní přehlídka přinesla spoustu zábavy, ale také řadu zajímavých informací o novinkách ve vodáckém odívání. Dvě modelky a dva modelové předvedli na provizorním molu kolekce od domácích i zahraničních výrobců.
Zakončení vodácké části WWP patřilo vyhlašování výsledků a přebohaté tombole. Úspěšní soutěžící a šťastní výherci si kromě drobností odnesli i několik vodáckých zájezdů a zahraničních pobytů.

Odpoledne se WWP opět přestěhovala do kulturního domu. Tradiční cestovatelské setkání se letos neslo v duchu jenisejského dobrodružství. Přítomní posluchači se dočkali nejen zábavného povídaní a videa, ale také autorského čtení a křtu zbrusu nové knihy ?Cesta na Jenisej? od Vojty Zvěřiny s překrásnými fotkami Marka Audyho. Nechyběl kmotr knihy ani nezbytné šampaňské.
O chvíli později se sál opět ocitl Ve VÍRU tónů.. Tentokrát vystoupil místní písničkář Ladislav Zitka a po něm legendární country kapela Zimour. Zábava končila dlouho po půlnoci.

Nedělní splutí Svratky z Víru třeba až do Brna bylo krásnou tečkou za letošní Welkou Wodáckou Poutí.
Za rok se těšíme opět na shledanou s přáteli a kamarády kolem vody!
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru