Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Welká Wodácká Pouť 2010

10.8.2010 8:04:17     Autor: Tomáš Telecký

Je pátek 6. 8. – den před začátkem 10. ročníku tradičního setkání vodáků i nevodáků. Tentokrát, s roční přestávkou, opět ve Víru u přírodního slalomového kanálu na řece Svratce.

Od rána prší a předpověď na sobotu je přinejlepším stejná. Přesto připravujeme koryto řeky i břehy pro návštěvníky letošní Welké Wodácké Pouti. Usínáme za mohutného bušení dešťových kapek do stanů a celt a stejný zvuk nás také v neděli probouzí. Beznadějně zatažená obloha a hustý déšť jasně signalizují, že na letošní WWP přijedou jen skalní příznivci. Přesto, světe div se, čím více se přibližuje desátá hodina, tím více se plní parkoviště a u řeky se objevují další a další návštěvníci. Úderem desáté hodiny, přesně podle plánu, se koryto začíná plnit nejprve vodou s pak také nedočkavými vodáky. To je jasný signál k oficiálnímu zahájení jubilejní Welké Wodácké Pouti, dne plného soutěží, zábavy i poučení. Na bezpečí všech účastníků na vodě i na břehu dohlížela jako každoročně Vodní záchranná služba Brno. Voda zespodu i svrchu jim nezabránila donekonečna chytat plaváčky i jejich materiál.
Letošní ročník přinesl oproti minulým letům několik drobných i větších změn. Jednou z nich bylo sjednocení soutěží do jednoho trojboje (hod házečkou na skutečného plaváčka, jízdy head to head a samozřejmě populární AIR rodeo). Všechny posádky předvedly hodnotné sportovní výkony, odvahu i smysl pro humor. Vítěz si zaslouženě odvezl bečku vychlazeného piva z Černé Hory. Pro těsnější zapojení publika do děje, byla premiérově otevřena Sázková kancelář, kde si všichni přihlížející mohli vsadit nejen na vítěze trojboje, ale také na výsledek sázkových otázek, které nalézali své řešení během dne.. Tak se na vodě postupně objevovali Robinson na plavidle vlastnoručně sestrojeném během 30-ti minut jen z několika prken, lyžař na vodních lyžích, kajakář, který po několikanásobném eskymování bez špricky sjel kanál pozadu a další.. Na druhém konci areálu byl čilý ruch v dětském koutku.. Zkrátka navzdory deštivému počasí probíhala zábava až do dvou hodin, kdy voda v kanále začala opadat. Nezbývalo, než vyhlásit vítěze a začít rozdělovat tradičně bohatou tombolu, ve které nechyběly zahraniční vodácké zájezdy nebo nafukovací dvojkajak.

Tou dobou se již v nedaleké hospůdce Veselý statek chystalo večerní vystoupení neskutečně skutečné vodácké kapely Zadáci., jejichž přestávky vyplnilo promítání na téma Černá Hora (tentokrát myšleno zeměpisně) očima vodáků.. Večírek, který ukončila až přivolaná policejní hlídka, podtrhnul skvělou atmosféru letošní Welké Wodácké Pouti..

Zbývá poděkovat všem organizátorům a návštěvníkům, kterých se i přes nepřízeň počasí sešlo kolem stovky a po celý den na nich bylo vidět, že voda ze všech směrů jim opravdu nevadí.
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru