Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Testovací a předváděcí den Gumotex

21.1.2007 21:16:18     Autor: Jirka

Téměř celý dnešní den jsme strávili v Břeclavi na prezentaci nových výrobků pro vodní záchranáře, hasiče, policii, vojsko a vůbec všechny složky integrovaného záchranného systému.

Byly předvedeny nafukovací stany vhodné pro nouzové ubytování osob, nebo např pro polní nemocnice... Mile překvapily velmi odolným materiálem, pevnou konstrukcí, vnitřním komfortem a především velmi rychlou stavbou.

Dále byla předvedena nafukovací lávka, která se zatím vyvíjí, ale už teď bylo vidět její široké užití při záchraně z vody, bažin, nebo z tenkého ledu.

Dalším výrobkem pro hasiče byla doskoková nafukovací matrace. Také se jednalo o prototyp, který ještě potřebuje doladit. Je projektována pro skoky z výšky cca 10m. Vemi rychlé nachystání je důležitou vlastností, ale například to, že se nikdo nemusí nacházet v besprostřední blízkosti dopadajících zachraňovaných, kteří se taky na matrac nemusí trefit je z hladiska bezpečnosti zachránců naprosto unikátní.

Předvedeno bylo i samonafouknutí záchranného ostrůvku, které slouží již několik let na zámořských lodích a v letadlech.

Člun Pulsar jsme všichni znali, ale řízení UZC jsem si zkusil poprvé. Mile mě překvapilo jak pěkně loď na řízení reaguje a jak je obratná a dobře manévrovatelná. I maximální rychlost nebyla špatná, zvlášť když si uvědomíme, že pouze sklopením motoru uděláme z UZC raft na velmi divokou vodu. Tuto loď považuji za světový unikát a naprosto dokonalého pomocníka při povodních, nebo záchranných akcích v podjezí nebo jiných komplikovaných nebezpečných vodních terénech. To bylo z předvedených výrobků pro záchranné složky asi vše. 

Jak jsme již uvedli, byli jsme na prezentaci netradičních avšak velmi důležitých výrobků od firmy Gumotex. Byly to: Nafukovací záchranný stan, UZC - univerzální záchranný člun, dekrompresní komora, doskočiště, záchranný ostrůvek, záchranná lávka

nahled nahled nahled nahled
nahled nahled nahled nahled
nahled nahled nahled nahled
nahled nahled nahled nahled      
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru