Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Report Graz 2010

30.5.2010 9:05:09     Autor: Zoid
Takže jaro je tu s plnou parádou a tím pro nás začala i freestylová sezona. Pádlování na naše po zimě probolavělá těla zaútočilo naprosto nekompromisně, nicméně sme se nedali a oplatili stejnou mincí.

První letošní výlet na zahraniční závod sem podniknul já společně s Kačenkou Migdauovou a Bětíkem a to do Grazu na tamější každoroční závod. Pro začátek musím zdůraznit, že kdo touto akcí pohrdl tak prohloupil. V Grazu sehnali spoustu sponzorů a tak bylo za málo peněz spousta muziky. Za pouhých 15 e startovného sme obdrželi obligátní tričko, ubytování v tělocvičně, závěrečný těstovinový raut a jídlo a pití zdarma v průběhu celého závodu. Dlužno zmínit ještě prizemoney a závěrečnou tombolu, kde vyhrál opravdu každý a někteří dokonce hned dvakrát.

Závod měl celkově parádní atmosféru a pod Radeckybrucke se odehrávala nelítostná bitva. Někdo bojoval o přední příčky, jiní o přežití a já sám sem si dal jeden lehčí fajt s proplouvající kládou.

Tím se dostávám ke stavu vody, který byl opravdu excelentní. Po pátečním příjezdu byla na v Grazu téměř povodňová voda a vlna byla vysoká a dost technická. Voda bohužel trochu smrděla a na břehu se tísnila spousta surfařů, ale i tak sme si zajezdili. Ačkoliv každý z nás měl v určitou chvíli chuť napíchnout některého surfaře na pádlo… ke cti jim ale slouží, že alespoň 2 z nich dávali základní triky jako 360 nebo air graby apod.

V pátek po ježdění následovala grill-party a to za velmi lidové ceny, zřejmě bylo mezi sponzory i nějaké místní řeznictví či co… obří steak za euro a píva taktéž, to už stojí za to.

V sobotu začala klesat hladina a na závod se to již blížilo klasickému stavu a tak byly občas k vidění i válcové triky, zejména loopy.

V kategorii chlapů kajakářů na sebe stáhli pozornost zejména kevlaroví jezdci a to hlavně Čony, Seppi Strohmeier a James Bebbington. V jejich podání byly k vidění clean air blunty, airscrůčka, komba a další parádičky. Konečnému pořadí vévodil nekompromisně Peter Csonka následovaný Jamesem a Seppim.

V dámách se jelo především na spiny, roundhousy a felixy. Zlato si nakonec odvezla Katya Kulkova. Na druhém Nina Halašová a na třetím naše Kačenka.

Káča vypaluje roundhouse
 

V singlech byly k vidění především více či méně úmyslné loopy. První nakonec Toby Huther, já po spoustě výplachů a díky pěknému loopu druhý a třetí mladík Philipp.

Nápřah na back-PanAm


Takhle to vypadá po loopu…zbude z vás ručička

 
Po závěrečném rautu a tombole většina osazenstva zamířila do klubu, kam sme měli vstup za polovic. Další doklad toho jak se o vás v Grazu pěkně postarají.

Na závěr bych všechny vyzval, aby příští rok nelenili a zajeli si do Grazu užít pěkné vlny a povzbuzování místních obyvatel. Na konec ještě jeden kulturní tip: zajděte si na hrad, je tam opravdu nádherný výhled a krásný park.

Za BigBlunts a VODÁK Sport ZOID…
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru