Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Adrenalin Cup 2006

21.1.2007 21:12:58     Autor: Jirka

Tuto sobotu se konal v Beskydech v obci Ostravice a v jejím okolí tradiční Adrenalin Cup - česká obdoba rakouského extrémního závodu šatafet Dolomittenmann.

Zůčastnilo se ho 32 mužských a 4 ženské štafety. Letos byl závod opravdu extrémní ve všech směrech. Až na drobná pochybení pořadatelů se v celku vydařil.

Počasí také chvílemi přálo, takže to šlo. Běžci běželi na vrchol Lysé hory v horkém slunečném počasí. Nejrychlejší tam byl rychleji než za hodinu a čtvrt. V okamžiku když doběhli první běžci na vrchol, tak se na něm zatáhlo a padáčkáři nemohli startovat. Čekalo se půl hodiny a pořát nic, takže cyklisté vystartovali na vysílačku. V průběhu jízdy cyklistů se počasí lehce umoudřilo a tak ani cyklisté nepředávali štafetu kajakáři, ale jen se jim změřil čas. Ve chvíli, kdy se udělalo na Lysé hezky, tak vystartovali padáčkáři podle čísel v minutových intervalech. Jejich dosažený čas se pak připočetl k času cyklisty a běžce. Podle vypočteného času pak startovali kajakáři, kterým bohužel zapoměli do koryta řeky Ostravice pustit vodu. Na vlastní kůži, ale hlavně na plast lodi a materiál pádla jsem pocítil co je opravdový extrém. Oproti loňským dvaceti minutám jsme dřeli téměř třičtvrtě hodiny po mělčině a zakončili suchou pětkovou kaskádou, vlastně nezakončili.... Do cíle jsme ještě museli nějakých 800 metrů i s kajkem doběhnout.

Nejrychlejší štafeta se vešla pod čtyři hodiny čistého času, zatímco nejdéle si pobyla štafeta na trati téměř sedum hodin.

Závodníků i diváků bylo hodně a s odstupem času musím uznat, že nepřijeli zbytečně, že si užili. Stálo to za to! Takže za rok znovu. Doufejme, že ještě lépe a radostněji . A když budeme hodní, třeba nám i pustí vodu .

Výsledky snad již brzy naleznete na: http://www.adrenalincup.cz .

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru