Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Špricka Pyranha Angry Fish

16.5.2010 22:58:25     Autor: Jirka Šlapák
Jak asi každý ví, jsou dvě věci, které drží kajakáře nad vodou. Je to loď a špricka. Proto je tolik důležité vybrat oboje opravdu kvalitní. V Českých zemích je bohužel vidět, že spousta lidí zanedbává význam kvalitní špricdeky, jezdí ve starých potrhaných šprickách, kterými teče, nebo v horším případě ve šprickách, které nepasují přesně na jejich loď. Padají jim nebo nejsou schopni bez pomoci špricdeku vůbec nasadit na loď. Na vlastní kůži jsem zjistil, že je pro mě opravdu důležité mít co nejkvalitnější a nejlépe padnoucí špricku.Proto jsem pořídil Angry Fish od Pyranhy. Jde o špricku designovanou přednostně pro lodě jejich výroby a opravdu sedí výborně jak na nových, tak na starých typech. Poprvé jsem ji na ostro vyzkoušel letos na Korsice a to na lodi Pyranha I:4 L a seděla výborně. Dobře se nasazuje za každých okolností a hlavně mě překvapila přilnavost vnitřního latexového zátěru na límec lodi, díky kterému špricka nikdy nespadne a drží jako přilepená.Samotné tělo špricky je vyrobeno z 4mm tlustého neoprenu, který je ideální svou pružností a zároveň výborně chrání proti vodě. O dobrou odolnost proti odírání a fyzickému poškození se stará kevlarová vrstva, která je pouze tam, kde je to opravdu potřeba a pogumování v místech, kde hrozí odření. Tyto ochranné prostředky jsou dimenzovány tak, aby se špricka snadno nasazovala a přitom dlouho vydržela.

Jednovrstvý velmi pružný komín je ideální hlavně co se pohodlí týká a v kombinaci s kvalitní bundou, která drží v pase a neshrnuje se, je jedna vrstva opravdu dostačující. Díky pružnosti poskytuje komín lepší vodotěsnost i v prostředí, kde kajakář jezdí bez bundy (bazén apod.).Dále jsem měl možnost ji otestovat na lodi Pyranha Molan M v Plzni na Kalikovském mlýnu a v Českém Vrbném. Ukázalo se, že i přesto, že Angry Fish je špricka předně určená k použití na divokou vodu, je výborná i na freestyle. Díky výše zmíněnému latexovému zátěru se není potřeba obávat stržení špricky při nasazování na loopa i bez použití overthrusteru a potřeba vylít vodu se většinou stala pouhou výmluvou pro pár minut odpočinku.

Celkově bych Angry Fish zhodnotil jako velmi dobře vyváženou a výkonnou špricku, která se rozhodně neztratí ani po vzhledové stránce. Bezesporu je to nejlepší špricdeka, jakou jsem kdy měl tu čest vyzkoušet.

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru