Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Recenze


Boty Teva Sunkosi 2 – minirecenze

25.4.2011 1:18:43     Autor: Jirka Šťastný

Když jsem tyto boty uviděl poprvé, říkal jsem si, že jsou to boty na nic.

Ale pěkně po pořádku.

Je brzké jaro. Konec března a odjíždíme na Korsiku. Zapomínám sandály a ve VODÁK sportu mě už delší dobu lákají zlevněné boty Teva Sunkosi 2. Není mi jasné jejich využití, ale ve světě je nosí hodně vodáků, tak jsem zvědav. Je to nový model bot a přesto stojí polovičku než by měly. Je to sleva pro zavedení na trh této kategorie bot. Až se vyprodají, budou už zase za plnou cenu. Využívám toho a beru si je místo sandálů.


Poprvé je obouvám hned po příjezdu na Korsiku na pláži u moře. První překvapení, boty se v sypkém písku boří míň než jiné a písek do nich nepadá jako do sandálů. Síťky ve větracích otvorech písek spolehlivě udržují venku. Noha se v nich nepotí a jsou opravdu pohodlné. Tak si je nechávám na noze i na řízení a žádný problém (ujel jsem v nich po Korsických silničkách asi tisíc kilometrů a tam se hodně řadí, brzdí i šlape na plyn…). Na chození kolem vody jsou taky fajn, nekloužou a docela pevně drží na noze. Do vody jsem se s nimi osmělil až za pár dnů. Nechtěl jsem si je namočit, když se v nich tak dobře chodí. Ale nemusel jsem. Ve vodě jsou jako doma. Voda do nich sice natéká hned, ale díky důmyslně vyřešeným otvorům v podrážce taky hned vytéká. A hlavně, ani mokré nestudí a nevím, jak rychle schnou, protože když jsem se na ně podíval, byly suché. Možná byly suché hned. Oblíbil jsem si je taky díky rychlému nazouvání. Ze stanu na Korsice musíte vždycky v botách. Trny číhají všude. Tyhle botičky nazujete snadno a nemusíte šněrovat. Brzdička na tkaničkách po dobu testování fungovala na jedničku. Jediné, kde jsem je nezkusil, bylo přímo v lodi na vodě. Jezdím v playboatu (Nový Varun L byl opravdu super ;-)) a tam se v tak velkých botách nevejdu. Ale potkali jsme skupinu Francouzů a tam dva tyto botičky od Tevy měli. Jeli v creekovkách a v nich je místa dost. Na kamenech při prohlížení či přenášení jim byly tyto boty rozhodně vhod. Určitě se hodí i na raft, či do nafukovací kanoe. Ale to jsem odbočil. Nebo vlastně ne. Prostě jsem je obul první den na Korsice a zul je až doma. Teda obul jiné boty. Zouval jsem se každou chvíli…

Když jsem tyto boty uviděl poprvé, říkal jsem si, že jsou to boty na nic. Teď už vím, že jsou to boty na všechno. Prostě botičky do sucha i do vodičky.Boty byly testovány deset dní na Korsice a to v písku suchém i mokrém, na kamenech mokrých, suchých, slizkých, na břehu i přímo v korytě řeky a na dně moře, v autě, na silnici, v bahnitém terénu, v bodláčí a trní, v matchii. Počasí slunečné, ráno a večer zima, přes den horko. V ponožkách i bez.

Výsledek. Boty Teva Sunkosi 2 uspěly. Určitě je všem co míří někam do terénu, k vodě, do přírody doporučuji. Při výběru dát pozor na číslování velikostí. Nutno vyzkoušet. (Mně to vyšlo víc než o číslo větší něž bota, co nosím.) V nabídce jsou i dámské (v dámském slušivém designu Sunkosi 2 women) a tam je číslování zase jinak. Nebojte se, že vypadají široce, sedí výborně.

recenze2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru