Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Eskymákem snadno a rychle

1.2.2008 15:48:26     Autor: Pavel Krpata

Už je to tady! Teplota a vlhkost vzduchu utěšeně rostou a já začínám mlsně pokukovat po kajáčku stojícím vyzývavě v koutě. Nemůžu se dočkat, až se řeka na jaře zeptá, co jsem dělal v zimě. Ta se bude divit. Letos bude muset ze svého repertoáru vytáhnout mnohem lepší kousky, aby opět vyhrála v naší společné oblíbené adrenalinové hře ? Vyhoďme ho z loďky ven.

Od listopadu jsem se totiž s dalšími vodními blázny scházel každou neděli na divoké vodě bazénu Tesla na Lesné. Začátky nebyly zrovna nejjednodušší. Už cesta na bazén byla jakousi uličkou bláznů. Lidé si mě s nepřehlédnutelným pádlem (přece nebudu učit eskymovat cizí pádlo) prohlíželi s despektem a klepali si na čelo. Kajak mi pak připadal vratký, voda hluboká a temná a obsah mých plic znepokojivě malý. Po břehu pak poskakoval pomenší pořízek, prohlašující se za Anděla a dával mi cenné rady do života. Tož, s pomocí Bóží, vpřed. Teda dolů. Máchnu pádlem a NIC. Žádnou paniku, mám čas, srovnám se, máchnu pádlem a ZASE NIC. NEMÁM KYSLÍK. JÁ SE TOPÍM ? HONEM VEN a krysím. Podle očitých svědků jsem byl pod vodou neuvěřitelných a nekonečných 5 sekund i s cestou. Následuje obligátní klení vylévání lodi a soukání se zpět. Další pokusy už probíhaly pod odborným dohledem zkušených instruktorů, kteří se s obětavostí sobě vlastní vrhaly pod mé, do vody bijící, pádlo a snažili se mi vtlouct do hlavy ty nejjednodušší pohyby.

Hurá prvníní eskymák je na světě. Viděli jste to? NE? Kam jste koukali? A teď? To jsem ale pašák, už mě nic nezaskočí, no možná eskymák na levou ruku, vylehávání na pádlo a ty náklony chtějí taky zlepšit. To se instruktoři ještě nadřou - NU Pagadi, Eskymak!

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru