speciálka na běžky

VODÁK sport - speciálka na běžky

 


VODÁK sport - speciálka na lodě a běžky


kontakt
katalog/e-shop
výprodej vybavení na běžky
půjčovna běžek
lyžařský servis
ubytování na Vysočině
english version
vodácká speciálkaAlpina

Sporten


Swix


Rottefella


Salomon


Madshus


Fischer


botas


Craft


northland


Holmenkol


elan


články:

5.2.2010
Testovací den Inasport - Novinky pro sezónu 2010 - Alpina, Elan Dalbello


29.1.2009
Nebojte se mazání!
Jak dobře namazat běžky?


17.1.2010
Recenze Alpina Subzero


29.1.2009
Krásný víkend na Vysočině


20.1.2009
Netradiční terén na běžky


5.1.2009
Novinky pro běžkaře i vodáky


19.2.2008
Špatná zima pro běžkaře?


15.2.2008
Alpina a Elan 2008


8.1.2008
Ski Adventure 2008


3.1.2008
1. novinky 2008


2.11.2007
Bude zima bude mráz


21.1.2007
Předváděcí dny Alpina, Elan


9.1.2007
běžky, běžky a zas běžky


22.12.2006
Proč a jak kupovat běžky


20.12.2006
První letošní běžkování

 


Nechoďte pěšky! Kupte si běžky!Novinky

25.4.2010
Už i na Vysočině většina sněhu roztála. Zůstávají poslední zbytky ve stinných koutech lesa nebo v houštinách.

poslední sníh
Přesto je na Vysočině i teď krásně. Na běžky to sice není, ale na pěší či cyklistické výlety je to paráda. Dnes jsem si byl zaběhat...

Brožova skalka
Cesty už jsou proschlé a a běhá se po nich výborně. Rozhodně doporučuji na Vysočinu zajet a strávit čas aktivním odpočinkem. (cyklistika, nordicwalking, procházky, výlety, jogging, kondiční běhání...) Pro ubytování můžete využít Turistickou chatu Duha na Třech Studních. Proč Vám stále doporučujeme toto ubytování? Je levné a přitom velmi příjemné. Pěkné pokoje, jídelna a vybavená kuchyň pro vlastní vaření. Určitě poměr cena výkon je vyjíměčně dobrý.
Prodej běžek a vybavení na běžky je v prodejnách VODÁK sport nyní omezen. Základní sortiment bude k dispozici celé léto, ale většina je již poklizena do skladů a prodejní prostory obsadil vodácký sortiment. Pokud máte zájem o půjčení, servis, či koupi vodáckého vybavení, tak neváhejte a přijďte. Běžky se u nás zase naplno začnou prodávat a půjčovat zase od listopadu. Přejeme Vám krásné léto.

23.3.2010
SLEVY!!
Zima pomalu končí a u nás začínají výprodeje zimního zboží. Slevy jsou opravdu velké - 30-50%. Slevy platí na běžky, (Sporten, Fischer, Madshus, Peltonen, Rossignol a další), běžkařské boty, hole, funkční termoprádlo, bundy, kalhoty, obaly na běžky a další. Tuto slevovou nabídku běžkařského sortimentu ještě doplňuje velká sleva na sjezdařské přilby Mivida. Slevová akce končí 16.4.2010 vodáckým bazarem v brněnské prodejně VODÁK sport. Po bazaru bude běžkařský sortiment z prodejny poklizen do skladů.
Informace pro prodávající v našem brněnském bazaru. Do konce března si můžete vyzvednout neprodané zboží ještě bez poplatku. Prosím, nenechávejte nám tu běžky a běžkařské vybavení na léto.

18.3.2010
Sníh na Vysočině
Máte poslední možnost si letos na Vysočině zaběžkovat. Včera naposledy vyjela rolba, podmínky jsou perfektní, možno využít i areálu Zlaté Lyže, kde tolik nefouká. Mazání? Zatím to ještě šlo na červený speciál, ale zítra už to bude určitě na klistr...
Ubytování doporučujeme na Turistické chatě Duha na Třech Studních (Mrkněte na web kameru).

14.3.2010
* Opět přinášíme krátké zprávy z Vysočiny ...
Ačkoliv jsem viděl dnes večer v Brně sněženky a bledule, na Vysočině ještě zima rozhodně neskončila. Ba naopak, pro běh na lyžích a lyžařskou turistiku jsou téměř nejlepší podmínky jaké mohou být. Mazali jsme tuhý fialový speciál a bylo to OK. Po celé Vysočině leží asi 30-40 cm tvrdého sněhu jako podklad a na něj napadlo 5-10cm čerstvého prašanu. I v lesích už je jehličí opět zakryto a dá se perfektně jezdit. Dokonce by se dalo říct, že v lese jsou podmínku už lepší jak na pláních, kde se prašan trochu sfoukává a je ho tak místy méně a místy zase hodně. Rolba včera najela okruh od Skihotelu, na Fryšavu, Kadov, Medlov a zpět. Dnes byly stopy trochu zaváty ale šlo to. Lyžaři je znovu dobře projeli. I když lyžařů bylo tento víkend na Vysočině až neuvěřitelně málo. Skoro jsem nikoho nepotkával. Pro bruslení najížděla rolba každý den ráno tratě na Třech studních od hotelu Horník po trasách pro psí spřežení. Opět nikde nikdo a nádherný manchester. Takže koho Vás ještě lyžování neomrzelo a chcete vyrazit na běžky, tak určitě neváhejte. Podmínky jsou perfektní. Určitě se vyplatí přijet i na víc dní. Pro ubytování můžete využít Turistickou chatu Duha na Třech Studních.

4.3.2010
* Krátké zprávy z Vysočiny ...
Včera byly najety turistické běžkařské tratě rolbou. Perfektní pevné, ale ne ledové stopy. Máza fialový klistr a užijete si desítek nádherných kilometrů na běžkách. Pokud nejste milovníky klasiky, ale preferujete bruslení, tak je to taky skvělé. Bruslit se dá uplně po celé Vysočině. Všechny pláně jsou pevné a perfektně se na nich bruslí. Navíc i v lese u Třech studní jsou z dneška upraveny tratě pro psí spřežení. Zítra to bude paráda. O víkendu tu ale bude mistrovství Polska psích spřežení, takže to na lyžování pro veřejnost nebude. Nebojte se vyrazit na běžky i když ve městech již sníh odtál. Tady na Vysočině je to pořád paráda. ;-)

1.3.2010
* Krátké zprávy z Vysočiny ... Turistické běžkařské tratě jsou upraveny rolbou. Sněhu je dostatek i na jedničkové lyže. Přes silnice se musí zouvat. Na loukách a pláních je sníh čistý, přemrzlý, lehce vlhký. V lesích je zašpiněn jehličím a větvičkami. Lidí málo, počasí přívětivé. Mazání - klistry - buď univerzál, lépe červený stříbrný (tolik se nešpiní jehličím). Nebojte se vyrazit na běžky i když ve městech již sníh odtál. Tady na Vysočině je to pořád paráda. ;-)

* Jestli nevěříte, mrkněte na webkameru na stánkách Turistické chaty Duha na Třech Studních.

Tip týdne

* Na většině území České republiky se vlastnosti sněhu mění. Leckde sníh zmizel, ale kde zůstal přeměnil se z krásného čerstvého prašanu na starý hrubozrný až zledovatělý sníh. Na tento sníh musíte začít mazat tekuté stoupací vosky - klistry.

* Na zmrzlý led modrý,
Modrý klistr Swix KR30

* méně zmrzlý občas vlhký pak fialový
Fialový klistr Swix KR50

* a na sníh s velkým obsahem vody za teploty nad bodem mrazu pak červený.
Modrý klistr Swix KR30

* Pro teploty pro fialový až červený můžete také s úspěchem využít univerzální klistr.
Univerzalní klistr Swix K22n

* Pro špinavé sněhy je dobré použít klistry s příměsí - stříbrné, které se tak nešpiní.
Silver klistr Swix K21n

* Více se o mazání můžete dočíst v článku - "Nebojte se mazání".

24.2.2010
* Školení mazání a údržby běžek - "Kdo maže ten jede" proběhne tento čtvrtek 25.2.2010 v prostorách firmy VODÁK sport v Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Neváhejte přijít, dost možná to bude letos vzhledem k vývoji počasí poslední školení. Na horách je ale sněhu ještě na dlouho hodně takže se Vám určitě vyplatí přiučit se něco o mazání běžek. Podrobnější informace.

* Jestli nevěříte, že jsou na Vysočině opravdu parádní podmínky na běžky, mrkněte na webkameru na stánkách Turistické chaty Duha na Třech Studních.

* Rodiny s dětmi zveme do areálu Zlaté lyže u hotelu Ski v Novém městě na Moravě na nedělní párkové závody, přihlášky od 13,15 do 13,50, start ve 14 h. Určtě přijďte. Párek vyhrává každý ;-)

* Těm z Vás, kdo dáváte přednost běžkám s protismykem (šupinami), bychom chtěli doporučit Speciální univerzální vosk Swix EASY GLIDE pro ošetření skluzných ploch lyží s šupinami. Chcete přeci, aby Vám Vaše běžky vydržely co nejdéle.18.2.2010
* Školení mazání a údržby běžek - "Kdo maže ten jede" již dnes 18.2.2010 v prostorách firmy VODÁK sport v Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Netrapte se na špatně namazaných běžkách! Jsme připraveni Vám pomoci! Podrobnější informace.

* Doporučujeme Vysoušeč bot Teplo Uš.
Nenechávejte svoje boty mokré. Tento vysoušeč obuvi Vám je vysuší za pár hodin!


Běžkařské závody tento víkend:

So 20.2.2010
- 1. ročník Kaskádské štafety družstev (Jinačovice u Brna)
- Českomoravský pohár (Klášterec nad Ohří)

Ne 21.2.2010
- Závod v běhu na lyžích (Říčany u Brna)
- Českomoravský pohár (Králíky)

So 20.2.2010 - Ne 21.2.2010
- 24 hodin na běžkách (Paprsek)
- LOB - závody v lyžařském orientačním běhu (Jakuszyce)

13.2.2010
* Další školení mazání a údržby běžek - "Kdo maže ten jede" proběhne 18.2.2010 v prostorách firmy VODÁK sport v Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Netrapte se na špatně namazaných běžkách! Více informací. Pro začátek si můžete přečíst článek Nebojte se mazání! aneb Jak dobře namazat běžky?

* Zítra, tj. v neděli by se měly konat pro děti "PÁRKOVÉ ZÁVODY" na Vysočině v obci Kuklík. Vemte své děti na dětské závody právě pro ně. Bohužel se nám nepodařilo zjistit přesný čas startu, ale obvykle bývají párkové závody po obědě. Tak jestli jste na Vysočině, zkuste přijet.

* Doporučujeme turistické boty na běžky Alpina ST 30 vhodné pro klasický styl na rekreační turistiku. Jsou velmi pohodlné, zateplené, nepromokají, mají zpevněný kotník, je možno je použít i na bruslení. Podle našeho názoru jsou to aktuálně nejlepší univerzální turistické boty na trhu. Ve většině velikostí máme stále skladem. Posíláme i poštou.

11.2.2010
* Školení mazání a údržby běžek - "Kdo maže ten jede" proběhne DNES 11.2.2010 v prostorách firmy VODÁK sport v Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Více informací.

* Tento víkend (13.-14.2. 2010) je na Vysočině mnoho akcí.

- 72. ročník mezinárodní Zlaté lyže Českomoravské vrchoviny, který je součástí kontinentálního seriálu Slavic Cup. Letos nebylo po dlouhé době Nové Město na Moravě zařazeno do Tour de Ski a nevešlo se ani do kalendáře Světového poháru. Přesto se na startu letošního ročníku sejde solidní konkurence 86 běžců a 40 běžkyň ze tří zemí. Závody budou probíhat již od tohoto pátku do neděle. Více informací najdete na stránkách Sportovního klubu Nové město na Moravě.

- Celostátní závod v lyžařském orientačním běhu (sobota 13.2. 2010). Může se účastnit i široká věřejnost. Přijďte si zkusit jaké to je na běžkách s mapou. Propozice a další informace najdete na stránkách KOS Tesla Brno

- Ski Adventure (neděle 14.2.2010). Lyžařský závod dvojic pro širokou veřejnost, orientační vytrvalostní soutěž, které se mohou účastnit jak profesionální, výkonostní, tak i sváteční lyžaři. Na tratích podobných závodů potkáte klasické lyžaře, lidi startující na dálkových skimaratonech, orienťáky i horolezce. Doporučujeme - sponzorujeme ;-) Tak si přij´dte zazávodit! Více informací - Ski Adventure

* Vzhledem k Závodům Ski-adventure a probíhajícím jarním prázdninám na Vysočině a vynikajícím sněhovým podmínkám, budou najety stopy po celé Vysočině a to již teto týden. I celý příští týden bude nádherné lyžování po upravených tratích do všech koutů Vysočiny. Doporučujeme si vzít dovolenou a zůstat tam celý týden. Tak úžasné podmínky na běžky se nemusí jen tak opakovat. Pro ubytování můžete využít ubytování na Třech Studních - Chatu Duha.

* Právě vyšly výsledky z úterního přeboru Brna v běhu na lyžích konaného v Jinačovicích na golfovém hřišti "Kaskáda". Mimochodem, výborné lyžování za humny Brna. Doporučujeme!


4.2.2010
* Další kurz - Školení mazání a údržby běžek - "Kdo maže ten jede" proběhne ve čtvrtek 11.2.2010 v prostorách firmy VODÁK sport v Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Přijďte si poslechnout - jak namazat běžky - i prakticky vyzkoušet. Více informací.

* Tento víkend (6.-7.2. 2010) probíhají na Vysočině na Třech Studních závody v lyžařském orientačním běhu. Budou připraveny i tratě pro příchozí veřejnost, tak si to přijďte zkusit. Pro Ostatní je to spíš upozornění, že se v okolí, Třech Studní, Vlachovic a Fryšavy budou pohybovat závodníci všemi směry a budou jezdit velmi rychle. Po celém okolí bude najeto množství stop pro bruslení. Dávejte prosím pozor, ať se se závodníky nesrazíte a nedojde k úrazu. Buďte k nim prosím ohleduplní a uvolněte jim cestu. Více informací naleznete na stránkách závodu.

* Celý tento týden probíhají Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR v Libereckém kraji. Mrkněte na program jednotlivých závodů, výsledky, foto, video...
Držíme palce!

* Z naší nabídky doporučujeme knihu: Běh na lyžích Kniha: Běh na lyžích Začátečníkům a rekreačním lyžařům i výkonnostním a závodním běžkařům přináší rady jakou si pořídit nejvhodnější výzbroj a výstroj, provází technikou běhu na lyžích a jejím správným nácvikem, od základních prvků až po pokročilý klasický běh a samozřejmě bruslení. (posíláme i na dobírku)

29.1.2010
* Právě jsme se vrátili z Nového města na Moravě. Rolba vyjela a tratě jsou parádně najety. Klasika je uplně super. Pevná stopa, aktuální máza - tuhý fiaový. Určitě neváhejte a užívejte si výlety na běžkách dokud to jde. Lepší to už opravdu být nemůže. Silnice z Brna do Nového Města na Moravě je mokrá, ale jinak bez sněhu, jen místy trochu břečky, rozhodně je v pohodě sjízdná. Z Nového města na Skihotel a dál na Tři Studně leží na silnici ujetý sníh, posypaný posypem. Takže pokud máte zimní gumy, tak se dostanete všude.

* V prodejně VODÁK sport Brno nebo v turistické chatě Duha můžete zakoupit novou Zimní turistickou a lyžařskou mapu NOVOMĚSTSKO vydanou v prosinci 2009. Mapy minulý týden byly vyprodány, ale již jsou opět skladem. Tak si pro ně přijďte, ať se na výletech po Vysočine neztratíte ;-). Přejeme krásný Víkend!

Mapa Novoměstsko

* Běžkařské závody tento víkend:
Sobota 30.1.2010. Hlinská 30. PROPOZICE.
Neděle 31.1.2010. Českomoravský pohár v běhu na Lyžích NmnM PROPOZICE.

* V pondělí 1.2.2010 začínají v Liberci Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, (31. 1. – 5. 2. 2010). Držíme dětem palce!

28.1.2010
* Výhodná nabídka!
Sleva 30 % na všechny mikiny (funkční oblečení 2. vrstva) od Craftu. Přijďte si vybrat do brněnské prodejny VODÁK sport, Bratislavská 31. Neváhejte! Akce platí jen do vyprodání zásob.* Další kurz Školení mazání a údržby běžek - "Kdo maže ten jede" proběhne již DNES 28.1.2010. V prostorách firmy VODÁK sport v Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Více informací.

* Po poměrně intenzivním předvčerejším sněžení, leží na Vysočině dalších cca 10 cm prachového sněhu. Rolba předevčírem upravila turistický okruh: Hotel Ski-Vlachovice-Sklené-Fryšava-Medlov a zpět, dále sportovní okruh na "Malé Americe" a to jak na klasiku, tak i na bruslení a dále tratě v areálu u Hotelu Ski. Včera rolba dokončila velký turistický okruh Na Tři Studně, Kadov, Kuklík, Studnice, Rokytno, Maršovice a Nové město na Moravě. Pohyb rolby můžete sledovat on-line.

* Ale je na Vysočině krásně, že? Web kamera - Tři Studně.

22.1.2010
* Další
školení "Příprava, mazání a údržba běžek", které Vám poradí jak dobře namazat běžky bude ve čtvrtek 28. ledna 2010 v 16,00. Článek o mazání běžek - "Nebojte se mazání".

* Tento víkend se konají na Vysočině tyto závody:
- 23.1.2010 sobota - Svratka - propozice
- 24.1.2010 neděle - Česká Třebová - propozice.
- nejvíc informací o běžkařských závodech se dočtete na www.behnalyzich.cz

* Na Novoměstsku jsou již naprosto ideální podmínky na běžky. Dnes byl rolbou upraven okruh z rozcestníku Pod Krátkou na Kuklík, Odranec, nad Věcovem, Jimramov Domky, Jimramovské Pavlovice, Míchov, Rozcestí Malý Lísek a zpět, Roženecké Paseky, Odranec. Zpátky z Odrance Přes Tři Studně do NM je trasa upravena i pro bruslení. Více informací na lyzovani.nmnm.cz. Pro Ubytování na Vysočině doporučujeme www.ubytovanitristudne.cz

* Párkové závody na Vlachovicích
V sobotu 23.1.2010. budou pro děti různého věku "párkové závody" na Vlachovicích. Závody jsou pro širokou veřejnost. Každý účastník vyhrává párek ;-). V 9.00 je prezentace na obecním úřadě a v 10.00 bude start. Délka okruhů bude přizpůsobena věku dětí.

* Přečtěte si novou recenzi:
Zimní trekové boty Alpina Subzero

Winter trekking Alpina Subzero

18.1.2010
* Další školení "Příprava, mazání a údržba běžek", které Vám poradí jak dobře namazat běžky bude již tento čtvrtek 21. ledna 2010. Kdo se nemůžete našich školení zúčastnit, máte šanci se dozvědět jak dobře namazat běžky v novém článku "Nebojte se mazání".

* Opět sněží a terény na běžky jsou po celé ČR lepší a lepší. Chcete-li vyrazit na běžky, potřebujete rukavice. Tenké, aby v nich nebylo při sportovním výkonu horko, prodyšné, aby se ruka nepotila a nebyla Vám na mokrou ruku zima, zároveň nesmí profouknout. Výborný poměr cena výkon nabízí běžkařské rukavice Rex Wind Lock. Rukavice mají membránu, takže neprofouknou a přitom dýchají a zároveň jsou uzpůsobeny náročnému namáhání při tření o rukojeť hůlky, a tak Vám i nějakou dobu vydrží. Běžkařské rukavice REX WindLock

* Výsledky druhého závodu Českomoravského poháru konaného 16.1.2010 v Hlinsku.
Výsledky Mistrovství KSL JmK a přeboru župy krále Jiřího ČOS v běhu na lyžích konaného 17.1.2010 ve Sloupu na Moravě.

13.1.2010
* 21.1.2010 proběhne další školení na téma "příprava, údržba a mazání běžek" "Kdo maže, ten jede". Zdokonalte se v mazání, užijete si na běžkách mnohem více! A navíc se Vám při správné údržbě nebudou běžky tolik ničit a vydrží Vám mnohem déle. ;-)

* Na Novoměstsku jsou aktuálně najety rolbou pouze tratě u Skihotelu a nový okruh na "Americe" v protějším svahu přes silnici. Tyto tratě jsou upraveny jak na bruslení, tak na klasiku. Turistické tratě Nové město- Vlachovice - Tři Studně - Fryšava - Kadov ... jsou aktuálně najížděny skutrem a to jak pro klasiku, tak na bruslení. Aktuální informace sledujte na serveru Novoměstska. Pro ubytování poblíž běžeckých tratí můžete využít ubytování na Třech Studních.

* Výsledky z Jizerské padesátky konané minulý víkend naleznete na serveru Jizerská 50.

* Nejlepší lyžování v těsném okolí Brna je na golfovém hřišti v Jinačovicích. Aktuálně jsou tam najety dva okruhy v celkové délce cca 4km. Tratě jsou najety skutrem v šířce 4m pro bruslení a na obou okrajích jsou stopy pro klasiku. Fotky z dneška. Ideální dnešní máza byla fialový klistr.

* Běžkařské závody tento víkend.
Sobota 16.1.2010. Druhý závod Českomoravského poháru v Hlinsku. PROPOZICE.
Neděle 17.1.2010. Mistrovství KSL JmK a přeboru župy krále Jiřího ČOS v běhu na lyžích Blansko PROPOZICE.

8.1.2010
* Tak to vypdá, že si užijeme sněhu na běžky i v nížinách a na horách bude letos konečně zase pořádná běžkařská zima. Nemusíte tedy váhat s nákupem běžek a vybavení na běžky. Naopak, moc neotálejte, protože většina obchodníků se po slabších zimách moc nepředzásobila a skladové zásoby rychle mizí. Doporučuji přečíst článek "Proč a jak kupovat běžky, který vám pomůže odpovědět na otázku "jak vybrat správně běžky?". No a pak můžete přijít do VODÁK sportu pro běžky, nebo si je nechat poslat až domů.

* V katalogu / e-shopu VODÁK sport přibyly dvě nové položky.

Thermo ledvinka na láhev VODÁK
Thermo ledvinka na láhev

a nový obal na běžky VODÁK.
obal na běžky


7.1.2010
* Do lyžařského areálu u hotelu Ski u Nového města na Moravě byly přeloženy ze Zadova závody ČP dorostu a nominační závody dorostu a juniorů na MS v biatlonu. Závody se konají od 8. do 10.1.2010. Z tohoto důvodu jsou v areálu omezeny hodiny pro veřejnost. Pro veřejnost bude areál otevřen pouze ve čtvrtek 7.1. a v sobotu 9.1. vždy od 17-19 h. Stopy mimo areál nejsou zatím strojově upraveny. Pokud se ale naplní předpověď a napadne dostatek sněhu, rolba v sobotu ráno vyjede. Aktuální informace o najetých stopách najdete na serveru Novoměstska. Doporučujeme tedy oprášit a naparafinovat běžky a vyrazit na první pořádné letošní lyžování. Pro ubytování poblíž běžeckých tratí můžete využít ubytování na Třech Studních.

* Tento víkend se koná v Jizerských horách tradiční Jizerská 50. Ještě před pár dny to vypadalo, že bude zrušena pro nedostatek sněhu a teď to zase vypadá na pořádnou nadílku a problémy s přebytkem sněhu.

29.12.2009
* Ve čtvrtek 7.1.2010 proběhne další kurz Školení mazání a údržby běžek - "Kdo maže ten jede". V prostorách firmy VODÁK sport v Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Přijte si poprvé v roce 2010 poslechnout jak namazat běžky i si to prakticky vyzkoušet. Více informací.

* Již se můžete hlásit na Ski Adventure 2010. V únoru jistě sníh bude. Pokud budete chtít ubytování, doporučujeme Turistickou chatu Duha na Třech Studních. Nezapomeňte si ubytování včas zarezervovat.

SkiAdventure


27.12.2009
* Před Silvestrovským lyžováním si přijďte dát do pořádku lyže a dokoupit co Vám chybí.
Jsme připraveni se o Vás a především Vaše lyžařské vybavení postarat. Otevřeno máme 28-30.12.2009 10-18,00.
Nabízíme kompletní lyžařský servis jak běžek, tak sjezdovek.

* Novinky
V prodejně VODÁK sport Brno nebo v turistické chatě Duha můžete zakoupit novou Zimní turistickou a lyžařskou mapu NOVOMĚSTSKO vydanou v prosinci 2009.

Mapa Novoměstsko

26.12.2009
* Štěpánské závody u Skihotelu na Vysočině
Ačkoliv se to zdá být neuvěřitelné, tak se dnes konaly v Novém městě na Moravě tradiční Štěpánské závody v běhu na lyžích. Za krásného slunečného počasí na dobře upravené trati vyjeli závodnící v této sezóně poprvé do závodu. Sníh byl přemrzlý tvrdý a rychlý. Určitě stálo zato přijet. Další závody v běhu na lyžích budou na tratích u hotelu Ski zase 2.1. 2010. Sněhu mají pořadatelé připraveno dost, takže závody budou určitě.
Výsledky Štěpánských závodů 26.12.2009
Propozice druhého závodu Českomoravského poháru v běhu na lyžích 2.1.2010

20.12.2009
* Milovníci bílé stopy už mají za sebou první kilometry ve stopě. Možná jste zjistili, že už Vaše běžky nejsou to pravé ořechové a potřebujete nové a lepší. Pokud chcete kvalitní běžky a ještě u toho ušetřit, doporučujeme využít doprodeje loňských modelů velmi povedených běžek Madshus a Sporten za velmi výhodnou cenu. Cena loňských modelů běžek Madshus je včetně vázání .

Sporten Sprint Classic
Sporten Sprint
Sporten Sprint Combi

Madshus Ultrasonic Classic
Madshus
Madshus Ultrasonic Woman
Madshus
Madshus Ultrasonic Combi

Přijďte si vybrat přímo do prodejny, rádi Vám s výběrem běžek poradíme!

11.12.2009
* Tip na běžky na tento víkend. V Jeseníkách je asi 15 cm sněhu, od Ovčárny na Praděd a Švýcárnu se dá lyžovat. Tratě jsou použitelné na klasiku i bruslení. Pokud chcete ubytování ze soboty na neděli na chatě Barborce, můžete si je zarezervovat na tel. 554 779 016.
jeseniky 11.12.2009

9.12.2009
* Ve čtvrtek 10.12. proběhne další kurz Školení mazání a údržby běžek - Kdo maže ten jede. V Brně, Bratislavská 31, od 16 hod. Více informací.

* Právě jsme nachystali k prodeji na prodejnu novinku v našem sortimentu - Trekové boty do sněhu
Určitě znáte jak promrzají nohy v botách při chůzi po sněhu.Je to velmi nepřijemné a nejde to vyřešit ani dvěma tlustýma ponožkama. Zateplené nepromokavé zimní trekové boty Alpina Subzero to řeší. Nejsou drahé a opravdu fungují. K dostání jsou ve velikostech 36-48. .
Boty Alpina Subzero


13.11.2009
* Veletrh Sport Life úspěšně za námi. Z běžkařshé sortimentu jsme představili nové modely běžek Sporten a Peltonen a nové modely bot Alpina. Již nyní je můžete nakupovat v prodejnách VODÁK sport. Využijte nabídky doprodeje starších modelů.

* Školení mazání a údržby běžek "Kdo maže, ten jede" se letos uskuteční v prostorách firmy VODÁK sport v Brně na Bratislavské 31 ve čtvrtky - 19.11.2009 a 10.12.2009. Více informací.

28.10.2009
* Podařilo se nám sehnat zdroj na dostatečné množství běžek Sporten Sprint a Sporten Favorit ještě v loňských designech. Možná řeknete proč z toho máme radost, ale loňské modely těchto běžek mají stejnou skluznici i celou konstrukci lyže jako letošní, navíc mají lepší a dražší povrchovou úpravu a jsou výrazně levnější. Takže pro ty co nepodléhají módním trendům a nemusí mít nutně nejnovější design, jsou loňské modely výrazně výhodnější. Sehnali jsme jich docela hodně, ale taky nevydrží věčně, tak kdo přemýšlíte o koupi těchto běžek, tak neváhejte a přijďte si je koupit hned. (posíláme i na dobírku). Pokud přeci jenom toužíte po nejnovějším designu, tak vězte, že během příštího týdne bychom měli naskladňovat modely 2010.

* Příští týden (5.-8.11.) proběhne mezinárodní sportovní veletrh Sport Life v Brně. Nové modely běžek můžete vidět na našem stánku - VODÁK sport v pavilonu A. Těšíme se na Vaši návštěvu!

* První letošní školení o přípravě, údržbě a mazání běžek "Kdo maže, ten jede" proběhne buď na velethu Sport Life, nebo pak koncem měsíce Listopadu v prostorách firmy VODÁK sport v Brně na Bratislavské 31. Pro přesné termíny sledujte naše stránky.

* Na Vysočině většina sněhu roztála. Občas se ještě nějaká závěj najde, ale na běžky to už rozhodně není. (Běhá se tu ale moc fajn a i houby už zase rostou...) V Jeseníkách se prý ještě na běžky dá. Předpověď ale zní slibně. Letošní zima má být zasněžená. Necháme se překvapit, ale můžeme se optimisticky těšit. ;-)

21.10.2009
* Vzhledem k tomu, že jsme právě začali doplňovat zbrusu nové vybavení na běžky na naše prodejny, zjistili jsme, že se nedostává místa a tak jsme se rozhodli vyprodat některé zimní zboží starších modelových řad. Tyto modely se již nebudou doplňovat a budou tedy jen v omezených velikostech. Jedná se o zboží prvotřídní kvality s plnou zárukou, ale za nižší ceny. Tyto slevy vybavení na běžky přichází nečekaně na začátku sezóny.Využijte této mimořádné nabídky a nakupujte ve "VÝPRODEJI". Tuto rubriku katalogu / e-shopu jsme vytvořili teprve dnes. Postupně se bude plnit novým slevněným zbožím. Proto ji sledujte pravidelně, ať Vám neunikne žádná výhodná koupě.

19.10.2009
* Tento víkend se na Vysočině již lyžovalo. Třicet cm sněhu bylo dostačujících. Vzhledem k tomu, že není země ještě pořádně promrzlá, byla stopa dost mokrá a mazaly se klistry. Jinak je tam ale pravá zimní atmosféra a doporučujeme na běžky určitě zajet.

Jako jedny z prvních firem - VODÁK sport, s.r.o. a Turistická chata Duha - finančně podpořily pro letošní sezónu najíždění turistických lyžařských tras na Novoměstsku www.nmnm.cz.

A opravdu se máte na co těšit. Ke klasickým dlouhým turistickým běžkařským okruhům přibude další jeden sportovní. Opsali jsme ze serveru "Lyžařské Novoměstsko":
Pro nadcházející zimní sezonu 2009/2010 je připraven nový lyžařský okruh „Na Americe“. Ten by měl sloužit především Novoměstským vyznavačům bílé stopy, ale určitě jej s radostí využijí i turisté, kteří na Novoměstsku tráví zimní dovolenou. Okruh se bude upravovat na svažitých loukách mezi silnicí na Vlachovice a silnicí na Jiříkovice. Nadmořská výška 650 až 725 m a severovýchodní svahy poskytují v zimních měsících záruku dostatečné sněhové pokrývky. Celý okruh má délku 5 km, ale lze jej různě kombinovat a zkracovat. Tímto způsobem se dá také využívat náročnost okruhu. Do nejvyšší části k jiříkovické silnici je potřeba vystoupat výškový rozdíl 75 m. Část okruhu povede také souběžně s turistickou lyžařskou stopou směřující do Vlachovic. Okruh bude upravován denně jak pro klasický, tak pro volný styl běhu na lyžích. Na okruhu lze lyžovat obousměrně, se vzájemným vyhýbáním vpravo.

15.10.2009
* Zima dorazila do naší republiky velmi brzy a v plné síle. V Jeseníkách na Pradědu leží již metr sněhu a jsou najety rolbou kvalitní strojové stopy Ovčárna - Švýcárna. Na Vysočině, konkrétně na Třech Studních leží aktuálně 20cm čerstvého sněhu a na běžky už také můžete opatrně vyrazit. Kdo nevěří, mrkněte na webkameru na stránkách turistické chaty Duha. Raději neváhejte, kdoví jak dlouho nám sníh vydrží ;-).

10.10.2009
* Vodácký bazar je úspěšně za námi a s ním pomalu končí vodácká sezóna v našich prodejnách. Během příštích dvou týdnů se postupně opět po půl roce změní brněnská, olomoucká a bratislavská prodejna VODÁK sport ve specializované prodejny pro milovníky bílé stopy. Opět Vám budeme nabízet široký sortiment běžek, vázání na běžky, holí na běžky, běžkařských bot, funkčního oblečení na běžky, vosků a dalších velmi důležitých i příjemných doplňků pro běžkaře. Prodejna bude tradičně podpořena kvalitním lyžařským servisem s prováděním montáží vázání na počkání, půjčovnou běžek, která opět chystá rozšířit sortiment, i pravidelnými školeními jak udržovat a mazat běžky s příznačným názvem "Kdo maže, ten jede". Meteorologové předvídají letos mimořádně brzký nástup zimy. Buťe připraveni. Přijďte si opatřit kvalitní běžky právě pro Vás. Zkušený personál našich prodejen Vám doporučí vhodné vybavení právě pro Vás. Chcete-li být ale před návštěvou prodejen připraveni, přečtěte si opravdu obsáhlý článek, který Vám pomůže neudělat při nákupu chybu - "Proč a jak kupovat běžky". V něm se dočtete hodně důležitých rad o tom k čemu jsou které běžky určeny a zjistíte pak co je pro Vás vhodné a co ne.
I pro tuto zimní sezónu - 2009/2010 jsme pro Vás připravili výhodnou akci:
- Při koupi setu běžkařského vybavení u nás (běžky, vázání, boty, hole) získáváte slevu na komplet 5% a montáž běžkařského vázání v ceně 140,-Kč zdarma!
- Při koupi,alespoň dvou produktů ze setu u nás (běžky, vázání, boty, hole) získáváte montáž běžkařského vázání v ceně 140,-Kč zdarma!
I letošní zimu Vás zveme na turistickou chatu Duha, nacházející se v obci Tři studně na Vysočině. Na Třech studních je sníh i tehdy, když v Brně kvetou fialky.Loni jme tam lyžovali celou zimu. Opět Vám budeme letos přinášet aktuální sněhová zpravodajství z Vysočiny. Podrobnější informace o ubytování na Duze - www.ubytovanitristudne.cz.


7.10.2009
* A je tady opět podzim. Tento víkend (9.-10.10. 2009) proběhne v Brněnské prodejně VODÁK sport podzimní vodácký bazar a po něm bude následovat přerod prodejny opět v běžkařský ráj. Do konce příštího týdne ještě proběhne inventura a pak se již můžete všichni vrhnout na nákupy nového běžkařského vybavení. Věříme, že si to letošní zima zaslouží a že bude minimálně stejně dobře zasněžená jako ta loňská. Těšíme se na Vás!!

Zobrazit starší novinky - VODÁK sport - běžky -->


Výprodej - běžky

Celoročně probíhá výprodej běžek, bot na běžky, oblečení na běžky a dalšího vybavení na běžky. Vybrat si vybavení z výprodeje můžete v rubrice našeho e-shopu - Výprodej zima


Kdo jsme a co nabízíme

Jediné specializované prodejny pro milovníky bílé stopy v Brně, Olomouci a Bratislavě.
Nabízíme vybavení pro turisty, aktivní sportovce i profesionály.

* prodej nových i použitých běžek
* prodej všech druhů vázání na běžky
* velký výběr běžeckých bot na všechny typy běžných vázání
* prodej vosků včetně odborného poradenství jak mazat
* prodej hůlek a dalšího vybavení na běžky
* prodej oblečení na běžky
* montáže vázání na počkání
* menší opravy skluznic a další
* školení mazání a údržby běžek
* půjčování běžek a vybavení na běžkyKontakt

* Brno
VODÁK sport, Bratislavská č.31.
tel./fax: 545 21 44 30,
otevírací doba: Po - Pá: 10 - 18, So: 9 - 12
e-mail: info@vodak-sport.cz


* Olomouc
VODÁK sport, Kyselovská 57
tel.: 587 406 101,
otevírací doba: Po, Út, Čt, Pá: 9 - 12 a 14 - 18, So: 9 - 12
e-mail: olomouc@vodak-sport.cz


* Bratislava
VODÁK sport, Jasovská 12
tel.: +421 918 455 587,
otevírací doba: Po, Út, Čt, Pá: 14 - 18
e-mail: info@vodak-sport.sk
informace: lyze@vodak-sport.cz


SkiAdventureVODÁK sport - půjčovna, prodejna a opravna lodí - speciálka na lodě a běžky
web sítě specializovaných vodáckých prodejen - VODÁK sportPoslední aktualizace 18.3.2010 

 
VODÁK sport, s.r.o., Bratislavská 31, 602 00, Brno, telefon: 545 21 44 30, www.vodak-sport.czBěžkařská speciálka


Běžkařská speciálka


Běžkařská speciálka
optimalizace PageRank.cz Katalog Prestige Design