Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

WWP Svratka

24.9.2009 19:30:53     Autor: Alena Bečková
Sobota 5.9. 2009

Před 9 ráno jsem celá natěšená dojela k mostu u ZOO. Rozebrali jsme si lodě, pádla a vesty a pod vedením Davida jsme vyrazili dolů po proudu a užívali si na voleji svratecké přírody. V Komíně jsme přenášeli jez, pak jsme prokličkovali brankama, to jsem si říkala, že se mám ještě hodně co učit :-).Za chvilku následoval jez druhý, i ten většina lidí přenášela, jen někteří blázni profíci se rozhodli ho skočit. Po několika vlnkách jsme sjezd zakončili u bazénů na Riviéře, kde na nás čekala spousta pořadatelů ve žlutém stejnokroji.
Program začal předvedením ukázkové záchrany topeného, následovaly vypečené soutěže jednotlivců a družstev, kterých jsem se aktivně účastnila. Od házečky jsme se přesunuli k vodním lyžím na vlastní pohon. V první chvíli mě napadlo, že tady se určitě chtě-nechtě vymáchám, čemuž jsem se naštěstí vyhla a trošku krkolomně dorazila zpět ke břehu. Následovalo překonávání lávky z barak, kde bylo za úkol se přes tyto lodě, které byly svázané za sebe a otočené dnem nahoru, dopravit na druhou stranu. Šla jsem do toho "po hlavě" a když jsem celá mokrá úkol skolila, Pavlík mi okamžitě napsal čas bez možnosti opravy :-D a přemluvit pro druhý pokus se nenechal. Poslední soutěží, do které jsem se zapojila, byl trenažér, který mě přesvědčil o výhodách vodáctví rekreačního nad soutěžním :-). Tak jsem si ale ze soutěží odnesla pěkný zážitek.
    Souběžně probíhaly také soutěže pro menší děti a po celý den také WW kino se záběry z celého světa a WWP 2009. Přišlo na řadu vyhlášení soutěží, Módní přehlídka vodáckého oblečení a bohatá tombola, ze které jsem si odnesla po výměně s Míšou tolik vytoužené žluté WWP tričko :-). Za zmínku ještě stojí to, že několik lidí strávilo hodiny ve vodě i na souši nad chystáním válečku. Ten ale kvůli nedostatku vody nemohl být využit.
    Celá akce se ale podle mého názoru vydařila. Počasí bylo taky pěkné, i když nás chvílemi strašilo, že bude pršet. Děkuji všem, co se podíleli na tom, že jsem se mohla účastnit a doufám, že ještě někdy podobnou příležitost dostanu :-).

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru