Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Testování - Alpina, Elan 2006

21.1.2007 21:46:31     Autor: Jirka

Neuvěřitelné se stalo skutkem a Vodák sport se zařadil v letošní zimě mezi největší prodejce bot Alpina v ČR. Mimo jiné z toho plyne velmi příjemná věc a to pozvánka na testování výrobků pro sezonu 2006/2007.

Protože výhradní dovozce Alpiny do ČR je zároveň i výhradním dovozcem značky Elan, byly představeny obě tyto značky. Ve středu nás náložili v Brně do autobubusu a odvezli do Slovinska do Krajnske Gory, kde nás vysadili v hotelu.

První zajímavostí bylo, že v kempu pod tímto hotelem spáváme, když jezdíme Sávu Dolinjku. Vodu ale neměla a tak jsme ráno místo v těchto místech obvyklého převlékání do neoprenu obuli lyžáky a vyrazili na sjezdovky světového poháru. Musím podotknout, že perfektně upravené. Lyže byly dost dobré a tak jsme si dopoledne užili. Nejlíp se mi jezdilo na těch nejdražších...asi na té kvalitě fakt něco je.

Po obědě byla předváděčka novinek. Alpina zcela inovovala přezkáče. Nejvíce zaujaly snad dětské boty co rostou s nohou, nebo speciální přezkáče pro lyžaře se silnějším lítkem.

V běžeckém sortimentu který nás nejvíce zajímal byly novinky především v sektoru závodních a sportovních bot. Uhlíkové výstuhy u nejvyší řady bruslících bot byly nahrazeny uhlíkovo titanovými výstuhami a u všech bot těchto řad byl nahrazen přední krycí materiál novým - odolnějším proti vodě. V turistické sekci se krom designu téměř nic nemění. Což považujeme za dobré, protože letošní sada byla fakt dost vychytaná a ještě by něco mohli zkazit

Večer byla obrovská šou s představením novinky Elanu - lyží SeedWave. Měla by to být podobná revoluční novinka, jako byl skok od rovných ke Carvingovím lyžím. V této šou mě taky zaujaly informace, jak je Elan pokrokový. Údajně totiž jako první udělal lyže s Capovou konstrukcí a taky jako první udělal lyže Carvingové. Nové lyže by měly umět stejně dobře krátký jako dlouhý oblouk a na torzní namáhání (krut) by měly být výrazně pevnější. Hned jsme lyže taky vyzkoušeli při nočním lyžování. Zase se mi bohužel jezdilo nejlíp na lyžích nejvyšší řady. Byly fakt super a tak jsem na nich jezdil i celý další den. Myslím, že je na co se těšit. Jo ještě jednu aktualitu - jak Elan, tak Alpina chystají na příští sezonu i běžky. A to je snad vše.

Ahoj Jirka

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru