Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Repre v Nothinghamu

21.1.2007 21:06:03     Autor: Katka Migdauová

Česká a slovenská reprezentace se poslední týden v červnu vypravila na Mistrovství Evropy ve Freestyle. Postupně asi ve čtyřech vlnách jsme se dopravili na místo.

Nothingham je celkem velké město severně od Londýna, kde turistický ruch žije z Robina Hooda. Asi půl hodiny od centra se nachází rozsáhlý komplex kanálů, zaměřený na nejrůznější vodní sporty včetně slalomového kanálu. Kanál je parádní i pro rodeo, protože jsou tam asi čtyři nejrůznější playspoty, a tak se tam dá dobře pojezdit. Bohužel, jeden z těch méně povedených, byl ten závodní (Angličané se ho snažili vylepšit, jenže pak jim klesla voda, a tak z toho byla taková naše horší tlama s lepšíma vracákama), ale jak říkali znalci: „pro všechny je stejně blbej“. Musím však přiznat, že po několika dnech (národní tréninky trvaly jen hodinu) bylo naše ježdění o poznání lepší. Tréninky jsme měli společně s Finy, kteří se na evropských závodech objevují jen zřídka.

Celkově tam bylo skoro o polovinu méně států (asi 12), než třeba na minulém ME v Sortu v roce 2004. Také se na společných setkání „teamleadrů“ řešily důležité otázky ohledně úbytku lidí ve Freestyle atd. Mnoho států je na tom obdobně jako ČR, Slovensko, Německo, ale některé právě naopak, a díky novému systému oddílů jim popularita rodea roste (Španělsko). Čím to je? Rozhodně tomu nepřidá třeba to, že bodování je neobjektivní, a že si třeba hlavní rozhodčí z Anglie doslova hodnotí co chce. Například z toho důvodu Francouzi přestali jezdit na Eurocupy přesto, že by měli mnoho šancí na dobré umístění.

Nebudu se rozepisovat o celém závodění. Tak jen krátce: samotné závody trvaly čtyři dny. Jak jsem se zmínila, někteří naši závodníci doplatili na neobjektivní hodnocení, ale bojovali všichni. Tři junioři postoupili do čtvrtfinále, dva do finále a nakonec Jakub Němec skončil ve finále na krásném druhém místě. V mužích se do semifinále probojoval jen Petr Clonka ze Slovenska. C1 se bohužel do semi nedostali. V holkách jsme do semifinále postoupily dvě, a já nakonec ve finále pátá. Juniorky a OC 1 jsme neměli. O výsledcích více na www.ukfreestyle.com/results.php nebo na www.cnawr.cz .

Celková atmosféra byla dobrá, přidalo tomu i mnoho stánků nejrůznějšího vodáckého vybavení a doprovodných akcí. Za sebe mohu říct, že ve stánku skoro místní Pyranhy byli všichni příjemní a sympatičtí. www.pyranha.cz Trochu zvláštní bylo ukončení, vlastně nebylo skoro žádné. Tak jsme se rozloučili a cestovali domů....

DSC_0020_thumb.jpg DSC_0266_thumb.jpg DSC_0461m_thumb.jpg DSC_5095_thumb.jpg
DSC_5141_thumb.jpg DSC_5148m_thumb.jpg DSC_5393m_thumb.jpg DSC_5462m_thumb.jpg
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru