Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Reportáž z veletrhu Sport Life - Boat Brno 2005

21.1.2007 21:50:30     Autor: Jirka

Největším podzimním sportovním veletrhem v České republice je bezpochyby Brněnský Sport Life. V šesti výstavních pavilonech zde najdete opravdu všechna sportovní odvětví od Outdooru, přes kulturistiku, nejvíce zastoupenou cyklistiku, či rekreační caravaning až po jachting a potápění. Vodní sporty mají na tomto veletrhu vlastí část nazvanou Boat Brno. V této části se krčí jen málo opravdu vodáckých firem. Mezi obrovskými jachtami a množstvím malých potápěčských stánků se ale neztratily ani letos. Oko vodáka si zde přišlo na své. Ať už u stánku našeho největšího vodáckého časopisu "Hydro" či u stánku firmy Noe, která zde vystavovala místo obvyklých kánoí především širokou řadu plastových pramic a dokonce i šlapadlo.

Největší a nejzajímavější vodácký stánek tu měla již tradičně firma Vodák sport. Tentokrát za neúčasti Gumotexu na sebe převzala úlohu prezentace i novinek této firmy. Byla zde k vidění absolutní Gumotexovská novinka pramice Bajkal, která se těšila velkému zájmu. I staronová novinka nafukovací kajak Seaker byl velmi obdivován a zájmu neušla ani klasika našich vod Pálava, nově vybavená třemi sedačkami. Je vidět, že se Vodák sport přibližuje více turistům a že i pro ně nabízí ve svém sortimentu více zajímavostí. Mezi tyto zajímavosti patřily kromě Gumotexových novinek i třísedačková otevřená kánoe Hopy německého výrobce "Robson" nově vyrobená z lehčího a pevnějšího sendvičového polyethylenu. Nebo mořské a jezerní kajaky značek Necky a Robson. Nebo školní turistická verze kajaku Pyranha Master TG s krásnými moderními tvary za neuvěřitelnou cenu pohybující se kolem patnácti tisíc korun.

Avšak i jezdiči na divoké vodě a rodeisti si přišly na své. Nádhernými barvami hrající novinka od Pyranhy, fakt unikátní rodeovka 4-Twenty S/M tu měla světovou výstavní premiéru. Její větší sestřička byla poprvé k vidění na podzimní výstavě v Duseldorfu. Na 4-Twenty je unikátní snad všechno. Úžasná zapuštěná hrana na bocích dna, vyvážený objem, velký vnitřní pohodlný prostor, nové sezení, úžasně nízká váha , … no prostě všechno. A ty nové barvy… no super.

Od Pyranhy tu byla ještě jedna česká novinka. Tou byl univerzální kajak Stretch. Je to nástupce nejúspěšnějšího playboatu všech dob a to Inazony, I3-ky a nejlepšího loňského playboatu I4-ky. Na pohled bude stejně hravý, ale evidentně hodnější. Vystaven tu byl pouze ve střední velikosti M/L. Během měsíce by měl získat ještě většího brášku Stretche L/XL a snad někdy i menšího, ale ten je ještě na houbách. Stretch už na první posez oplývá velkým pohodlným vnitřním prostorem a kompaktním lehkým novým sezením Syncro 6. Jsem přesvědčen, že si získá mnoho českých vodáckých srdcí, protože je nádherný a už na první pohled bude fungovat.

Z kajáčků na divokou vodu vystavoval Vodák sport ještě řadu playboatů Seven - 0, představených na jaře a v letošní sezóně velmi oblíbených. Od JacksonKajaku tu byl nějaký FUN a snad i dvojnásobný šampión světového rodea AllStar. Nějaký pěkný Riotek na hraní, ale taky něco z Creekovek na hodně divokou vodu.

Byla tu letošní novinka od Riotu, super creekovka Magnum, nebo od Robsna oblíbený menší Sportster. A univerzální creek s plochým dnem, oblíbená a však jak jsme se dozvěděli končící H3. Po této lodičce, která udělala vlastní kategorii lodí, se chystá přijít Pyranha s novou lodičkou podobného charakteru. S ještě vychytanějším kajakem Burn. Na ten si ale budeme muset ještě pár měsíců počkat.

Vodák sport neopomněl ani na vybavení pro Vodáky. Bundy, trička, přilby, loďáky, barely, popruhy…. a schválně si na konec nechávám vesty. I v této kategorii tu byla novinka. Srdce Vodáka zaplesá nad tak propracovanou věcí pro něj, jakou byla zde vystavená vesta od firmy HF. Vesta  HF Serpent. Vesta propracovaná do každého detailu. Na těle perfektně sedí a vůbec nebrání pohybu. Po chvíli člověk ani neví, že ji na sobě má. Spoustu domyšlených drobností (kapsičky, popruhy, očka, poutka, možnost vlastní změny objemu …..) dělá z této vesty jednu z nejlepších vest na světě. Jen cena může malinko odrazovat. Přeci jen nejsme zvyklí na to aby vesta stála víc než čtyři a půl tisíce. Na druhou stranu, jaká je cena Vašeho života?

No suma sumárum. Veletrh Sport Life rozhodně stojí za to navštívit i když vodáckých firem tu mnoho nenajdete. Ale ty co tu jsou předvádí hodně a navíc nikdo z nás není jen speciálně vodák a pokochá se tak i v jiných sportovních odvětvích. Pro vodáky byla letos velká škoda, že nemohli předvést v bazéně co umí. Snad příště.

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru