Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Předváděcí a testovací akce INA SPORT 2011

13.2.2011 23:43:16     Autor: Petr Goca
VODÁK sport letos opět patřil mezi účastníky předváděcí a testovací akce firmy INA SPORT spol. s.r.o. Předváděné značky se nezměnily a opět jsme načerpali aktuální informace od značek Elan, Alpina a Dalbello.

V sobotu 29.1.2011 jsme dorazili do rakouského lyžařského střediska Innerkrems, kde jsme se ubytovali a hned začala první přednáška od firmy Elan.

Značka Elan v sezóně 2010/2011 zaznamenala nárůst produkce oproti předchozí sezóně o 28%! Pro Elan to je velký úspěch a vrací se jim tak vynaložené úsilí z minulých sezón, kde postupně představili inovace v podobě vázání Fusion či technologii Waveflex.

Elan v sezóně 2011/2012 přichází s velkou technickou novinkou nazvanou Amphibio (čti amfibio). Cílem Amphibia je usnadnit zatáčení vnitřní lyže – vnitřní lyže je tak o něco více točivější než vnější a to díky odlišné konstrukci vnitřní a vnější hrany lyže – vnitřní hrana se na začátku a na konci lyže zvedá dříve než vnější a také je v této oblasti měkčí. Díky tomu se poprvé rozlišuje levá a pravá lyže!Novinkou jsme byli hodně nadšeni a už jsme se těšili na testování. Abychom to rozdýchali, Elan všem rozdal Amphibiotika :-)Následovala přednáška firmy Alpina. Detailní zprávu z této přednášky Vám přináší Martin v tomto článku o novinkách z Alpiny.

Následující den jsme celý prolyžovali a vyzkoušeli všechny možné lyže – jako první jsme šáhli po Waveflex 14 s novou technologií Amphibio. Dávali jsme jim dlouho šanci a testovali i různé délky, ale nás to bohužel nepřesvědčilo. Technologie Amphibio není špatná, ale problém je v tuhosti lyže – i nejtvrdší Waveflex 14 se dvěma titanovými pláty je na našich cca 95kg měkká – ve vyšších rychlostech začíná trochu plavat a na ledovaté plotně při jízdě na hraně moc nedrží. Waveflex 14 ještě loni mohli použít i náročnější či těžší lyžaři, v nadcházející sezóně bych ji doporučil spíše rekreačním nebo lehčím lyžařům. Pro tuto cílovou skupinu je to ale skvělá volba!

Vyrábí se také Waveflex 12 – tato lyže má uvnitř pouze 1 titanový plát. Je tak určena také pro rekreační a lehčí lyžaře.

  

Technologie Amphibio je implementovaná též do modelu 82 XTI. Jedná se o 2-titanovou all-roundovou lyži. Na těchto lyžích můžete jezdit jak na sjezdovce, tak mimo ně v hlubším sněhu. Na sjezdovce je srovnatelná s lyží Waveflex 14, ale je o dost širší a to usnadňuje jízdu v hlubším sněhu mimo sjezdovky. Není nic hezčího, než když rolby v noci upraví sjezdovky a do rána na to napadne 20cm prašanu. 82 XTI si s tím bez problému poradí a postará se o skvělý zážitek.

Jasná volba, která nezklame ani náročnější lyžaře, jsou slalomky SL a SLX a obřačky GS a GSX – jsou to lyže z řady Race. Je zvláštní, že jedno-titanová lyže SL působí tvrdším dojmem než dvou-titanová Waveflex 14. Z těchto modelů jsme byli nadšení – neplavou a také výborně drží na ledovatých plotnách – rozhodně patří mezi nejlepší komerční lyže na trhu.Večer jsme doslova upadli do bazénu a relaxovali. Po večeři následovala přednáška firmy Dalbello. Každý rok tu vidíme velké zlepšení a nebude trvat dlouho a Dalbello se propracuje na 2. příčku v celosvětové prodejnosti. Aktuálně je neprodávanější  Nordica, za ní Salamon a pak Dalbello.

Celý testovací víkend s námi byl bývalý rakouský reprezentant Christian Mayer, který se podílí jak na vývoji lyží Elan, tak na vývoji lyžařských bot Dalbello. V neděli večer se k nám přidala velmi sympatická svobodná :-) Ana Jelušič a asi hodinu jsme je zpovídali o informace ze zákulisí světového poháru apod.V pondělí jsme se hned od rána dali opět do testování a ujistili jsme se v našem sobotním názoru na všechny modely. Než jsme se rozkoukali, všechny lyže řady Race byly rozebrané – na nás naštěstí také nějaké zbyly, takže jsme si opět dobře zajezdili.

   

Už aby zase bylo o rok později a my mohli jet znova :-)
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru