Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Pár slov a obrázků ze Soča River Race a Teva Outdo

18.5.2008 22:48:01     Autor: Kateřina Migdauová - VODÁK sport team, Pyranha team

Na letní semestr jsem si naplánovala studijní výměnný pobyt Erasmus ve Slovinsku, v Lublani.

Na jaře jsem chtěla začít jezdit, ale nebylo to tak jednoduché. Slovinci sice mají půl hodiny z centra Lublaně hezký kanál a 120 km úžasnou řeku Soču, ale zase tolik vodáků tady není a hlavně se těžko shánějíJ .

Prakticky celý duben ve Slovinsku pršlo a řeky měly opravdu sílu. 26.4 měli místní kajakáři naplánován extreme race a tak jsme se o týden dřív vydali trochu ?potrénovat?. Ovšem i Soča měla hodně vody a katarakt, kde měl být závod, se vůbec nedal jet.

Další víkend jsem se už vydali na Soča River Race. Voda byla stále vysoká a tak se místo na kataraktu jelo jen na slalomové trati v Trnovu. Ale oproti původnímu závodu, který měl být jen sjezd na čas, to byl kajakcross s povinnými průjezdy a tak to bylo mnohdy zajímavé.

Závodu se zúčastnilo 15 kajakářů (Slovinci, Rakušané, Argentinci a Italové) a já, bohužel jediná holka. Jelo se ve skupinách po 4 a první dva postupovali dál. Ale organizátoři to měli dobře vymyšlené, že se jeli rozjížďky nejen vítězů, ale i ?looserů? a tak nakonec každý jel tři jízdy. Já jsem toho na konci měla až dost. A skončila jsem  na 11.místě. První byl místní borec z Lublaně Andraž Karpič. Rozhodně to byl příjemně strávený víkend. V neděli jsme ještě dali jeden úsek Soči. Místní kajakáři jeli i katarakt, ale říkali, že za takové vody ho ještě nejeli, tak jsem byla ráda, že jsem přisedla níž.

Další moje pádlování jsem si naplánovala na květnové svátky. Už dva roky zpátky jsme byla na Teva outdoor games, takže jsem chtěla závodit i letos.

Prvních pět dní jsme strávili s partičkou z Brna. Dorazili jsme za nimi s mým přítelem Bjeťou z Lublaně. Nejprve jsme jeli dvě řeky v údolí řeky Sesie ? nám známou Egu (kde se jde sjezd při závodě) a Mastalone, kterou neznal nikdo z nás. Tato řeka nebyla úplně těžká, ale částečně se jelo ve vysoké soutěsce, ze které nejde vystoupit a to jí přidalo na obtížnosti.

Potom jsme se přesunuli k Lago Maggiore, což jezero na italsko ? švýcarské hranici, kam ústí mnoho krásných řek. My jsme sjeli San Giovany, San Bernardino a Cannobino. Mně se nejvíce líbila San Bernardino. Jela jsem dva úseky lehčí i těžší a opravdu to stálo za to!

Zpět do údolí Sesie jsme se vrátili den před závodem. Několikrát jsme si sjeli závodní trať na Egue, přihlásili se na závod a potkali se s dalšími závodníky z celého světa. V pátek odstartoval team race na Egue, náš team CZE 1 skončil třetí. Poté následoval sjezd. Celkově závodilo asi 70 mužů a 10 holek. Nakonec jsem skončila první. Takže jsme měli dobrý úvod, ale ještě nás čekali další tři závody během víkendu.

V sobotu ráno byl na programu obávaný (alespoň pro mne) slalom. Mně se závod nepodařil a na trati jsme se dostala do válce, kde jsem vyplavala a celkově byla diskvalifikovanáL . Ještě jsem ale měla naději, že ze čtyř závodů se počítají nejlepší tři umístění. Odpoledne se jel sprint na řece Sorbě. Bohužel ani tento závod se mi moc nepovedl a já jsme o malý kousek skončila šestá.

V neděli se napjetí jen stupňovalo. Čekal nás kajak cross. Z českých holek jsme dvě (ještě s Betkou Brabcovou) postoupily do finále a já jsem nakonec skončila druhá a Betka čtvrtá.

Na závěr, když spočítali celkové výsledky jsem skončila třetí za Němkou a Holanďankou. Nezbývá než dodat, že jsme strávili několik krásných dní na vodě a že jsme si to užili.