Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Paddle Expo 2013 – Norimberk „Malý, ale náš“

11.10.2013 10:49:31     Autor: Jirka

Takto by se dal popsat letošní veletrh Paddle Expo, který je pokračovatelem veletrhu Kanumesse. Výstavní plocha byla oproti loňsku asi poloviční a tak se museli vystavovatelé uskrovnit. V zásadě si nestěžovali a byli rádi, že ušetří. Zmenšení výstavní plochy bylo z důvodu omezení čínských výrobců. Kanumesse vzniklo pro podporu evropských výrobců a prodejců a pomalu se z něj stávala celosvětová výstava. To se místním firmám nelíbilo a tak zakročily.
I přes menší plochu bylo co k vidění.

Začnu největšími zajímavostmi.

Pyranha

Pyranha představila nový Burn III. Upravený tvar, hrana, vyvážení objemu, to se očekávalo, ale zbrusu nové sezení, nastavitelné dopředu, dozadu, nahoru, dolů a ještě nastavitelný sklon sedačky, tak to je docela bomba.

Co mě nepotěšilo, ale Vás některé potěší určitě, je to, že nový Burn bude mít nové kovové úchyty na přídi a zádi. Vyžádali si to zákazníci, byť současné Pyranha chyty jsou považovány za nejbezpečnější chyty na světě. Pyranha vyvíjí pro další roky univerzální uchycení chytu, do kterého se bude dát namontovat, jak chyt původní, tak nový kovový. Takže si přijdou na své všichni. Burn III bude již tento víkend k testování v Testcentru VODÁK sport na Vavřinci!
   
Další novinkou je kajak B2. Jedná se o upravený Burn 2010. Tvarem něco mezi Burnem a Karnali. B2 i Burn III budou ve třech velikostech. Karnali se bude již vyrábět pouze ve výbavě rapid a club. Skladem ale ještě i Connect Karnali jsou, takže pokud máte zájem, máte šanci si ji pořídit.

Podobně dopadl i Varun. Nevešel se do šedesáti pěti modelů vyráběných v Pyraně v příštím roce. Skladové Varuny se ale budou ještě nějakou chvíli doprodávat. Tak neváhejte. Většinou to tak je, že v okamžiku, kdy končí výroba modelu, nastane o něj největší zájem.

Na stánku Pyranhy byl obdivován i zbrusu nový seakayak Jura. 16 stop ho předurčuje i pro delší výlety. Rychlý s poměrně velkým prostorem na bagáž. Zajímavý byl ale především díky unikátnímu skeg/kormidlu. Mechanismus otočného skegu byl utajen, ale fungoval parádně. Snadno se vysouvá páčkou na palubě, která umožní plynulé nastavení velikosti vysunutí skegu a ve vysunutém stavu skeg pak funguje jako běžné kormidlo ovládané nožními opěrkami.

Další velkou novinkou je, že Pyranha vyvíjí nové vlastní Sit-On-Top kajaky a již nebude zastupovat značku FeelFree. Nyní představila kajak Fusion Sit-On-Top a jeden z mořských kajaků v Sit-On-Top provedení. Rekreační kajaky budou připraveny do jara, tak se nechme překvapit.

EXO

Naprosto převratnou novinkou veletrhu byl zbrusu nový creekový kajak od Exa jménem Six. V šestkové vodě je jako doma, což prokázal tento víkend na Addidas Sickline, kde italský jezdec na kajaku Exo Six obsadil krásné druhé místo. Velký objem, vyvážená příď i záď, rychlé dno, nové sezení.Kajak do té nejtěžší vody. Chce to umět už trochu jezdit, ale v extremu Vás podrží. Pro méně divoké řeky zůstává u Exa řada XT. Všechny lodě Exo lze objednat v mnoha krásných barevných variacích. Kajak EXO Six bude k vyzkoušení již tento víkend v Testcentru VODÁK sport na Vavřinci!Jackson Kayak

Jackson Kayak pojal tento veletrh především jako představení mnoha typů rybářských kajaků. Z úplných novinek byl představen menší levnější rybářský Sit-On-Top kajak Cruise 10 a velký kajak BigRig uzpůsobený i pro použití motoru.

Z kajaků na divokou vodu tu byl k vidění nový Rock Star 2014 – zase vyladěnější rodeovka a dvě velikosti kajaků na divokou vodu Karma. Pro české zákazníky i prodejce přichází z Jackson Kayaku velmi dobrá zpráva. Po několika letech nejasností, kdo se o trh v které zemi bude starat, bylo konečně jasně řečeno, že budou země rozděleny mezi jednotlivé distributory. V Evropě bude pro příští tři roky pět distributorů, kteří budou mít mezi sebe rozdělena teritoria a nebudou zasahovat do jiných. Přesné rozdělení zastoupení bude jasné cca do měsíce. Teď je ale už jisté, že pro Českou republiku bude mít výhradní zastoupení firma VODÁK sport.

YAK

Úžasnou kolekcí lákala pozornost všech i firma YAK. Bohužel krásné vesty i bundy budou k prodeji až koncem sezóny 2014, tedy spíš na sezónu 2015. Opravdu propracované prototypy se nesměly fotit, tak přinášíme alespoň obrázek rozkreslených inovací a novinek. Ze současných výrobků nás zaujala šprycka Flow na seakajak s kapsičkou na komínu, nový jednoduchý nožík na přeřezávání lana, nové neo ponožky. Fajn je i současná řada bund i suchý oblek, nebo elastická vodácká termotrika s jemným fleecem. Na seakayk ale i na jiné delší pádlování uvítáte novou kapsu na Camellback možnou upevnit na záda libovolné vodácké vesty. Pejskaře potěší nová propracovaná vesta pro psy. Dobrou zprávou je i to, že se opět do sortimentu vrátila velmi oblíbená špricka YAK Steel.České zastoupení bylo na veletrhu opět velmi významné

Gumotex

Gumotex zaujal především novou zelenou barvou rekreačních lodí a oranžovou barvou lodí na divokou vodu.Zelené bylo i oblečení personálu a tak byl Gumotex nepřehlédnutelný. Z novinek tu byl představen nový kajak na moře a jezera Seawave, který jsme měli k testování již v létě na WWP.

Zajímavostí byl i prototyp štíhlého motorového člunu pro tři osoby.

TNP

TNP představilo nové provedení kajakového pádla Rapa – jiný materiál listu zajistil, že je velmi tuhý a neprohýbá se. Konečně se stalo pádla Rapa i pádlem pro silnější vodáky. (Už se těším, až ho na Vavřinci, kde bude v Testcentru, vyzkouším.)


Profiplast

Profiplast představil kompletně inovovanou řadu levných kajakových pádel. Nové tvary, nový materiál, žlutá barva, nízká cena. Vypadají dobře ;-)

Kutlíci

Novým vystavovatelem byl Pavel Kutlvašr s výrobky firmy Kutlíci. Klasická Ria byla doplněna novým krásným nafukovacím prknem SUP. Máme slíbeno několik k testování a další nakoupíme do půjčoven, abyste si mohli tento nový sport vyzkoušet. Aktuálně je Kutlíkovský SUP vhodný do 80 kg, ale připravuje se i těžkotonážnější verze. Slíben máme k testování i prodeji v prodejnách VODÁK sport i nový nafukovací kajak na divokou vodu.


Hiko

Hiko mělo klasický stánek s výběrem vodáckého oblečení pro slalomáře i na divokou vodu.

Panda

Trochu zklamáním byl stánek Panda, který představil přesnou kopii kanoistického pádla Profiplast Slalom pod názvem Trek. Reputaci si ale značka Panda pozvedla vývojem nové přilby, která by měla přijít do výroby cca do roka a zde byl představen model ze 3D tiskárny.


Delsyk, K-Gear

Z českých výrobců tu byl ještě zastoupen K-Gear se svou tradiční nabídkou doplňků pro vodáky a firma Delsyk s nabídkou mořských a rekreačních kajaků. S firmou Delsyk jsme dojednali vývoj nového kajaku, ale o tom až někdy příště ;-).

Pro zákazníky VODÁK sportu je určitě pozitivní, že jsme vedli jednání s mnoha firmami o zastoupení a vybírali jsme produkty mnoha značek. Ještě budeme ze získaných informací vybírat, ale už teď se můžete těšit na paddle boardy, jak plastové, tak pěnové i nafukovací. Nové značky oblečení v našem sortimentu přibudou určitě. Jestli to bude Nookie, Langer, Peak Palm, nebo nějaká jiná se teprve ukáže. Na veletrhu jsme strávili tři dlouhé dny a celou dobu bylo co dělat.

Těšte se na novinky na prodejnách VODÁK sport na jaře 2014!
clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru