Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Když není v Brně sníh.

13.2.2008 19:25:20     Autor: Honza Krch

Co dělat, když není sníh a je krásné počasí 2. února o Hromnicích? Na jednom vodáckém webu jsme si přečetli heslo: ?Pádlovat, pádlovat, pádlovat? a zároveň se nám donesla zpráva, že led na brněnské přehradě už povolil a od loděnice na Sokoláku se dá podél ledu projet na volnou vodu. Takže tedy pádlovat, pádlovat, pádlovat. Pár telefonů a v překrásném, téměř jarním počasí vytahujeme kajaky.

Jenže skutečnost se od sobotních informací trochu liší. Během noci průjezdy zamrzly místy až na jeden centimetr. A tak zmíněné heslo parafrázujeme na: ?Prorážet, prorážet, prorážet?. Před přídí se zaklikatí trhlina v ledu, doprovázená zvukovými efekty. Kajak se posune někdy o metr o dva, někdy jen o pár centimetrů. Pádlem naťuknout díru, posunout se, další díra, atd? Celá ledoborcová sranda trvala asi půl hodiny, což znamenalo necelý kilometr , za velkého zájmu pobřežního výletnického lidu.

Někde pod známou hospodou ?U Šuláka? nás led konečně pustil a volnou vodou napůl vypuštěné přehrady jsme zamířili k Rokli, odkud jsme dopluli proti již tekoucí Svratce až k hradu Veveří.

Prvních 15 kiláků letošní sezóny stálo opravdu za to a tak neváhejte a ?Pádlujte, pádlujte, pádlujte a když je třeba, tak prorážejte?!

 

foto: Helena Toušková

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru