Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

H2Omaniaks pokřtili nový film - Práce snů

29.4.2011 0:24:08     Autor: Tomáš Mähring

V pondělí 11. 4. H2Omaniaks production poprvé promítla a pokřtila nové filmové dílo. Tentokrát krátký dokument k 20. výročí fungování české raftové základny v Norsku na řece Sjoa. Jaké to je být raftguidem a vozit lidi? Co to obnáší a jací to dělají lidé? Jak se zde před 20 lety začínalo? Možná se dozvíte i něco navíc, možná i něco, co jste vědět nechtěli ;-)„Letos v létě budu v Norsku šéfovat české raftové základně na Sjoe 5. sezonu, jak říkám hned na začátku videa, neumím si už představit trávit léto někde jinde. Je to film o práci snů, kde hlavní náplní je bavit ostatní, smát se a pádlovat na divoké vodě“, říká režisér, střihač, ale také nadšený kajakář a raftguid s mezinárodní licencí Tomáš Mähring.
Samotného křtu se ujal Petr Smítka, organizátor raftingu v Norsku a majitel SMARTtravel, který je jedním z těch, kteří v Norsku byli pádlovat v roce 1989. A právě touto akcí se zrodil nápad rozjet zde raftovou základnu a umožnit tak cestujícím čechům a slovákům - nevodákům - poznat krásy norské přírody z jinak nedostupných peřejí, z hlubokého nádherného kaňonu řeky Sjoa.

Poté již následovala samotná premiéra a projekce, na kterou dorazilo do pražské loděnice SK Zlíchov přibližně 80 lidí. Moderátor večera a člen H2Omaniaks teamu Martin Humpolec ještě dodal: „Díky dobrému počasí a sponzorskéhmu daru od firmy Xertec jsme mohli promítat venku pod širou oblohou, takže ani nebyl problém s kapacitou. Protože původně jsme počítali, že dorazí o něco méně lidí, takže toto pro nás bylo milé překvapení.“ Po promítnutí ještě následovalo vylosování šťastného výherce soutěže o sportovní hodinky věnované novým „maniackým“ e-shopem H2Obchudek.cz a mohla se rozjet volná zábava, hraní na všechny možné nástroje, povídání s přáteli, vymýšlení dalších plánů…až do brzkých ranních hodin.


Film je k vidění online na webu www.h2omaniaks.com

Produkce: H2Omaniaks production

Režie, střih, scénář: Tomáš Mähring

Vypráví: Jan „Ofrouďák“ Škvor, Jakub „Grázl“ Micka, Petr Smítka, Tomáš Mähring

Kamera: Jakub Micka, Jan Škvor, Terka Svobodová, Vladimír Fořt, Tomáš Mähring a další…(viz titulky filmu) 

Hudba: Dan-O songs, Free Fall

Délka: 17 minut

Rok výroby: 2011 (záběry z let 1994, 2008, 2009, 2010)

Co napsat na závěr? Hodnocení filmu necháme na vás, až ho zkouknete. Takže snad jen vodácké AHOOOJ!Foto: H2Omaniaks production

 

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru