Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Elwis žije!!! (Vavřinec 2006)

21.1.2007 20:53:27     Autor: Jirka

Elwis žije, aneb Vavřinecký potok zase stál za to!!!

Letošní Vavřinecký potok se jako obvykle vydařil. Co bych psal, stejně jste tam všichni byli, nebo nebyli? Kdo nebyl, ať se přihlásí :-) Já tam teda byl a užil jsem si... Začnu vodou i když to hlavní se odehrává každoročně mimo ni :-)

Sobotní den byl jako vystřižený z kalendáře na stránce: "nádherné babí léto". Sluníčko příjemně hřálo a mnoho vodáků vylákalo na vodu. Té teklo letos opravdu hodně a tak už první lávka ve Vavřinci byla zajímavou atrakcí pro diváky a příjemným schlazením pro množství cvaknouších se vodáků. I další peřeje byly moc zajímavé a tak o zábavu bylo postaráno. V letošním roce neplavali pouze klienti některých CK poslaní "na porážku" bez patřičné vodácké průpravy a s mizivými vodáckými zkušenostmi, ale letos si voda pohrávala i se zkušenými matadory. Pověstná Toušická kaskáda byla zato lehce sjízdná :-)) pouze pro kaskadéry...protože tekla opět pouze pravá, techničtější strana. Ostatní odvážlivci co se do kaskády pustili většinou končili hned v prvním válci po mimořádně vysokém skoku a v lepším případě je někdo z něj vytáhl. V horším případě si prodrncali snad nejkamenitější peřej u nás po zadku (nechtěl bych vidět ty modřiny)... Ale kdo přežil, nebo rozumě přenesl, mohl se těšit na neopakovatelnou (vlastně jednou do roka opakovanou) parádní večerní zábavu.

Jako každoročně to byla ta nejlepší zábava za rok. Do sálu pro cca sto lidí se v pohodě vešlo aspoň pět set rozjařených vodáků. Kapela hrála fakt dobře a tak nic nebránilo volnému tanci. teda kromě těch několika sousedů, co Vám stálo zrovna na noze :-) Atmosféra byla skvělá a večer příjemně ubíhal. Asi v deset přišla na řadu první teamová soutěž. Válení sudů. Pro nezúčastněné možná bud překvapením, že sudy byly velké, plastové a lidé se váleli v nich. Soutěž byla samozřejmě zpestřena rumovou štafetou. (vlastně vodácký nápoj Rum už není Rum, no prostě nápojem kterému se před vstupem do EU u nás říkalo Rum :-)) První cenou byla láhev.. no čeho? no přeci té tekutiny co se jí říkávalo Rum :-) Takže vítězové si užili.. Další kola tance propotila trička snad všem v sále. Tančilo se intenzivně :-) V jedenáct přišel na řadu tradiční kankán. Dalo by se říct, že je každý rok stejný, ale opak je pravdou. Tanečnice jsou rok od roku krásnější i když na začátku to byly ty nejkrásnější tanečnice co znám :-) Svoji disciplínu zvládají bravurně a tak sál burácel. Skoro se divím, že Sokolovna ještě nespadla. Sice před pár lety spadlo mezi nás do sálu asi padesátikilové světlo přímo uprostřed tance, ale na to co se v sálu děje to nic není :-))

Ha! Málem bych zapomněl!!! Hlavní postavou večera byl přeci Elwis!!! V loňském roce mezi nás prosté vodáky zavítali Vesmírní lidé a letos vstal z mrtvých Elwis!!! Opravdu!! pravý nefalšovaný Elwis žije!!! Byl tam a celý večer se s námi bavil!! Mé ženy se dokonce božský Elwis dotknul!!! Teď jsem pro ni vzduch myslí jen na něj, na úžasného, božského Elwise.... No a co bylo dál? Tančilo se, i trochu pilo , ale hlavně zábava nestála... Ještě proběhlo vyhlášení vítězů vloženého závodu o Železný hrnec, který jsem konečně poprvé přenechal jinému nešťastníkovi a příšerně dlouhá tombola.. Sponzoři, neblbněte!! nedávejte tolik cen!! Tombola trvala jeden a půl hodiny.. :-) Na druhou stranu si aspoň každý (teda kromě nás ) odnášel domu nějakou pěknou výhru. (třeba něco od Vodák sportu - skrytá reklama ) Po tombole zábava v klidu plynula dále.. jak? to už moc nemůžu komentovat, ale i kdybych si něco vymyslel, tak to nemá kdo prásknout. Ti co šli spát, tam nebyli a ti co zůstali až do rána si z této povedené noci nic nepamatují .

A tak je tu neděle... Den jako vystřižený z kalendáře: "ošklivý sychravý podzim" Převlíkání do mokrých studených hadrů a jízda na nepříjemně cákajícím ošklivém studeném potoce... No to ne!!! Vždyť právě toto máme my vodáci nejraději!!! Toto je to co dělá vodáctví vodáctvím!!! Byla to nádhera!!! A Toušická na konec!!! Vavřinec byl pěknou tečkou za letošní sezónou. Aspoň pro mě. Teď už jen tento víkend Vodácký bazar a už se těším na běžky, ale o tom až zas někdy příště :-) Na závěr pár odkazů: Fotky od Marka můžete zkouknout tady. A výsledky závodů snad brzy tady.

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru