Váš prohlížeč nepodporuje nebo má zakázaný JavaScript, proto některé funkce na těchto stránkách nebudou pracovat.
Návod pro přidání těchto stránek mezi důvěryhodné servery (s povoleným JavaScriptem) naleznete zde.

VODÁK sport | speciálka na lodě a běžky

 

Články

Ahoj vodáci, běžkaři,
budeme rádi, když se o své zážitky na vodě či v bílé stopě podělíte s námi. Za každý publikovaný článek s fotkama dostanete od nás dáreček. Napište nám na clanky@vodak-sport.cz

Čunovské rodeo 2006

21.1.2007 21:02:23     Autor: Jirka

Letošní freestyle festival v Čunovském areálu se opravdu vydařil. Počasí bylo úžasné, možná až příliš, voda teplá, pivo studené... zábava od rána do večera a možná i déle.

V sobotu se začalo Fun slalomem, který letos slovenští pořadatelé pojali jako závod hlídek, což se osvědčilo a na popularitě přidalo. Úkoly byly dosti náročné, že se i ti nejzkušenější borci museli hodně snažit. Plný počet bodů neměl nakonec nikdo, ale pobavili se všichni, hlavně ti co si dávali Niagáru po odhození pádla jen rukama .

Dále se pokračovalo soutěží ve válci. Ten byl letos lehce lepší než loni, ale přesto zůstal dost mělký, takže nárazy na dno byly bohužel dost časté. To uvidíte koneckonců i na videu. Ale jinak se ve válci jezdilo dobře a tak si užili všichni, jak borci, tak i méně zkušení závodníci. Závodů se účastnilo pro letošní sezónu úctyhodných 150 závodníků, myslím ze třech zemí. Doufejme, že to předznamenává návrat vodáků k tomuto krásnému sportu.

Ale dál. Večer, za umělého osvětlení se jelo semifinále K1 muži. A jako by blikající světla vlili novou krev závodníkům do žil. Jízdy co předváděli stáli opravdu zato, hlavně některé entrymovy. Po semifinále se jel ještě exhibiční Big air contest (skoky do výšky na kajaku). A taky bylo na co koukat.

Asi o půlnoci ježdění na vodě skončilo a začal povedený večírek, který pro některé plynule pokračoval raním závodem "kayak cros". Při tomto závodě se závodníci řítili v šestičlených skupinkách dolů celým kanálem. Niagára leckdy fungovala jako slosovací zařízení. Diváci šíleli.. super!!!

Po obědě se zase rozjel hlavní závod ve válci, kde si to rozdali už jen ti nejlepší ve finálových rozjížďkách.

Výsledky se snad brzo objeví na:www.cnawr.cz.

Na video, které na rychlo jako upoutávku na velký sestřih udělal náš kamarád Petr se můžete podívat tady. Kompletní video bude hotovo cca do 14-ti dnů. Dáme vědět. Bohužel pro čtenáře s malou rychlostí připojení to není . Má přez 200MB. Pokud o něj přesto budete mít zájem, můžeme Vám ho potom vypálit na DVD. Napište nám mail.

Závěrem musím říct, že jsem si tento víkend fakt užil. Parádně jsem si zajezdil na vodě, ale i na kolečkových bruslích a pobavil se na večírku. Kdo nebyl, udělal chybu. Napravit to může zase až za rok, nebo třeba při rodeu v Praze Troji na konci prázdnin.

clanky2.gif
 
vodácký bazar vodácké noviny pyranha.cz  mapa serveru